Jaký střih sukně nosit? Vyberte si podle typu vaší postavy

jaký střih sukně na mou postavu

Pryč jsou ty časy, kdy byly sukně výsadou pouze letního období. V době oblíbenosti legín často můžeme na ulicích vidět ženy v sukních i v té největší zimě. Patříte také mezi milovníky tohoto typu oblečení, ale nejste si jista, jaký typ sukně správně zvolit vzhledem k typu vaší postavy? Rádi vám poradíme!

Správný výběr je důležitý!

Typ vaší postavy je velmi důležitým aspektem při výběru sukně. Jistě jste si všimli, že ta úchvatná úzká sukně, kterou nosí vaše kamarádka, na vás vypadá … no, poněkud jinak – a ne zrovna lichotivě. Proto byste se měli zaměřit spíše na svou postavu než na aktuální módní výstřelky. Také musíte myslet na to, jaké barvy či jaký materiál vám sluší. Střih sukně je ve své podstatě velice jednoduchý – ale její výběr je doslova „kvantovou fyzikou“!

Základní délky sukně a kdo je může nosit?

Mini

Klasické minisukně jsou vhodné pro ženy s menší a drobnější postavou. Tento typ sukně dosahuje maximálně do poloviny stehen – čímž odhalí nožky a opticky tak každou postavu prodlouží. Ale musíte myslet také na to, že její délka zároveň opticky rozšíří stehna – pokud je to tedy vaše problémová partie, raději na mini rychle zapomeňte.

Midi

Opět typ sukně, která se hodí spíše pro menší postavy, jelikož opticky prodlužuje, nicméně na rozdíl od mini, midi sukni můžete nosit i v případě, že máte nějaké to „kilečko“ navíc – tento typ sukně totiž nejenomže prodlužuje, ale zároveň zeštíhluje. V tomto případě doporučujeme zvolit střih sukně s vyšším pasem. Délka této sukně končí mezi koleny a kotníky.

Maxi

A konečně něco pro vyšší ženy. Maxi sukně je taková, která svou délkou dosahuje až na zem. Tento typ sukně skýtá skvělou výhodu – schová prakticky každý typ postavy. Pokud vás tedy trápí větší zadeček či široké boky nebo stehna – určitě byste svou skříň měla vybavit nejednou sukní tohoto typu! Nicméně, ženy menšího vzrůstu by se jí měly již zdálky vyhnout – tato délka totiž výrazně „uzemňuje“.

Postava jablko nebo hruška?

Postava typu jablka

Pokud máte silnější břicho a boky, jež prakticky splývají do jedné linie a chybí vám tak pas, zvolte klasické „áčkové“ sukně s délkou těsně ke kolenům – tento typ skvěle zformuje vaši optickou postavu, a navíc ji ještě prodlouží. Naopak zapomeňte na řasení, přední kapsy či plisování – to by vám pouze přidalo na objemu a zvětšilo vaše bříško.

Velká prsa?

Velká prsa nejsou vždy na ozdobu – prakticky každá žena s velkými prsy by si přála tuto chloubu o „něco menší“. A právě tomu je třeba také přizpůsobit typ sukně, který dokáže stočit pozornost spíše na váš pas. V tomto případě je třeba si vybrat úzké, vypasované a pouzdrové sukně, s délkou maximálně ke kolenům. Další faktor, jež odvede pozornost od vrchní části těla je barevnost – vyberte si pestrobarevné a jasné vzory.

Postava a la hruška

Ženy s větším pozadím a menším poprsím mají také možnost, jak správným výběrem sukně tuto nerovnováhu zkalibrovat. Sukni zvolte opět klasického „áčkového“ stylu či klasické zavinovačky, barvy spíše tmavší a nevýrazné vzory. Nicméně v horní polovině těla byste měla vsadit na řasení a nabírání všeho druhu.

Plná postava

Pokud se pyšníte plnými tvary a úzkým pasem, jednoznačně zvolte pouzdrové sukně – nicméně nikdy elastické! Ukažte svůj pas a každou vrchní vrstvu zakasejte do této sukně.

Chlapecká postava

Menší prsa, úzké boky a nevýrazný pas? Podpořte svou ženskost tylovou sukní, jež opticky zvětší boky. Nezapomeňte na pásek – ten vám krásně zvýrazní pas.

Je tedy úplně jasné, že sukni můžete nosit, ať už máte jakoukoli postavu – nevyhýbejte se jí tedy a ukažte, že jste žena! Zapomeňte na kalhoty a objevte skryté kouzlo sukní.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno