Jaký druh rybiček pořídit dětem? Ty, které přežijí takřka všechno

Existují milovníci zvířat, kteří by doma nějaké to zvíře chtěli, avšak při životě neudrží ani květinu. Natož živou bytost. Největší experti jsou na to děti. Ty by chtěly prostě každé zvířátko. Chcete-li jim nějaké zvíře pořídit, pak určitě nezačínejte rovnou psem nebo kočkou. Zkuste na první pohled nenáročné rybičky.

Akvaristika pro začátečníky

Není to nic složitého, pořídíte si akvárium, nějakou tu filtraci, krmení, pár rostlin, kameny a následně nějaké ty rybičky. Pečovat o rybičky není časově tak náročné jako třeba pečovat o psa nebo kočku. Nakrmíte je podle instrukcí, které vám dají ve zverimexu, vyčistíte akvárium a je hotovo. Jenže, co když na něco z toho zapomenete? Nebo si pořídíte druh rybiček, které vyžadují speciální a zvláštní péči.

Ač se to nezdá, rybičky potřebují o něco víc péče, to vám řekne každý zapálený akvarista. Některé ryby se doporučují začátečníkům, protože jsou nenáročné a nehrozí jim přímé ohrožení života. Ani u těch chovatelů, kteří na ně občas zapomenou. Je nutné vědět, jaké druhy rybiček si pořídit. Pojďme se na ně podívat.

Danio

Jde o druh sladkovodních ryb, které na sobě mají proužky, proto jsou někdy označovány také jako zebry. Žijí rádi ve skupinkách, protože jsou to kontaktní rybičky. Nepořizujte si jen jednu rybu, bude smutná. Ideální je větší počet, nejméně však pět. Umí žít v menších akváriích, ale pokud vám to prostor dovolí, vytvořte jim větší prostor, aby se mohli dobře a bez potíží pohybovat. Pro správnou péči budete potřebovat filtr, jinak jde o nenáročné rybičky.

Tetra

Jde o rybu, která se řadí k trnobřišním, velmi často se chovají právě v akváriích, jsou vhodné pro začátečníky. Jsou ve světlých barvách, často hýří barvami a bývají velmi aktivní, takže je můžete při jejich pohybu sledovat. Jsou malé, můžete jich mít několik. Nejsou to zrovna typické rybky, které žijí v hejnech, ale minimálně čtyři by v jednom akváriu žít měly. Potřebují ohřívač, filtr, můžete jim pořídit pěkné a barevní akvarijní rostliny.

Živorodka duhová

Krásné rybky, které jsou navíc i krásně zbarvené. Samci mají jasnější barvy a také větší ploutve. Jde o velmi plodné ryby, proto nechcete-li, aby ve vašem akváriu bylo za pár chvil hejno ryb, vybírejte jen samečky nebo jen samičky, popřípadě je chovejte odděleně. Nepotřebují obrovskou nádrž, ale i tak je dobré jim dopřát místo, kde se mohou bez problémů pohybovat.

Krunýřovec guyanský

Tyto rybky nejsou možná tolik barevné, ale pomohou vám v čištění nádrže, protože se živí řasami po stranách. Jde o klidné ryby, které se nejlépe cítí někde pod kamenem nebo pod rostlinou. Proto by v akváriu rozhodně neměly chybět nějaké ty umělé skály nebo kameny, pod které se ryby mohou schovat.

2 Komentáře

  1. Tetra je rod, který obnáší asi 300 různých druhů a vy to odbydete na deseti řádcích… Zbytek nemá cenu komentovat. Doporučuji příště psát o něčem, čemu rozumíte a akvaristiku vynechat.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno