Jaké jsou příznaky vysoké konzumace soli? Neustálý pocit žízně nebo časté močení

Přílišná konzumace soli

Sůl je pro lidské tělo opravdu důležitá, ale když jí je nad míru, pak může tělo poměrně dost potrápit a ubližovat mu. Bez soli to nejde a je to určitě do jisté míry pravda. Bez ní by spousta jídel nechutnala tak, jak chutnají, byla by planá a bez chuti. Když s ní zacházíte opatrně a s citem, obvykle nenadělá paseku. Když však solíte víc, než hodně, bude to mít vliv na lidské zdraví a tělo.

Když je soli hodně

Sůl se stala nezbytnou součástí lidského života a nemusí to znamenat, že budete používat jen sůl. Spousta kořenících směsí a dochucovadel obsahuje sůl. Kromě toho sůl najdete v chlebu, cereáliích, sterilizované zelenině, instantních jídel, salátových zálivkách a podobně. To všechno obsahuje sůl, která se dostává do těla. Když je soli hodně, tělo vám dává určitá znamení, že je třeba s tím něco dělat. Jaké příznaky to jsou?

Dehydratace a neustálý pocit žízně

Spousta soli v těle znamená, že pociťujete neustále žízeň. Dehydratace se projevuje malátností, zvýšenou potřebou pít a v extrémních případech si můžete všimnout také slaného povlaku na ústech.

Kruhy pod očima

Kruhy pod očima, otoky prstů nebo kotníků, to všechno poukazuje na zadržování vody, což mívá za následek zvýšená konzumace soli.

Bolesti svalů

Jestliže pravidelně cvičíte, pak můžete cítit, že jsou vaše svaly citlivé. Jejich regenerace totiž vlivem spousty soli v těle neprobíhá ideálně a mohou vás delší dobu bolet.

Časté bolesti hlavy

Jedna studie ukázala, že když se konzumuje víc než 3500 mg sodíku denně, pak je větší pravděpodobnost, že se budou objevovat bolesti hlavy.

Únava a vyčerpání

Nadmíra soli může mít vliv také na únavu a celkové vyčerpání. Cítíte se bez energie a v kombinaci s dehydratací se cítíte ospalí.

Časté močení

Zvýšená konzumace soli vás bude nutit k častému močení. Ledviny se snaží z těla nadbytek sodíku dostat pryč, což vás nutí chodit častěji na toaletu.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno