Jaké jsou české ženy? Pečující, přátelské i silné

Všechny ženy jsou stejné. Alespoň se to říká a údajně je jedno, z jaké země pocházejí. Pravda to tak úplně není. České ženy jsou silné, umí vzít za práci. Přemýšlíte, v čem jsou české ženy tak výjimečné? Co je odlišuje například od Brazilek, Angličanek nebo Japonek? A jaké jsou vlastně české ženy obecně?

Na prvním místě děti a domácnost

České a potažmo i slovenské ženy kladou na první místo rodinu. Pečují o děti a také o domácnost, často si na sebe nakladou mnohem víc povinností, než jsou schopny unést. Během svého života jdou z role do role, bývají dcerami, partnerkami, matkami, živitelkami. Podle výzkumů se snaží v každé roli obstát, být bez jediné chybičky. Podle NMS Market Research, která prováděla výzkum spokojenosti žen, se ukázalo, že 74% českých žen uvedlo na první místo péči o děti a domácnost.

Máte pocit, že jsou to právě muži, kteří na ženu nakládají tolik požadavků a chtějí z nich mít domácí puťky? Není to tak, naopak někteří muži by ocenili, kdyby jejich manželky a partnerky měly víc času pro sebe. Muži nechtějí mít doma hrdinku, která si hravě poradí se vším, obstará dítě, vyřeší horu nádobí, pořídí nový nábytek a mezitím stihne vyměnit žárovku a přimontovat novou poličku. Chtějí cítit teplo domova, klid, pohodu a partnerku, která je spokojená.

Češky versus cizinky

Rovněž jsme zkoumali informace, jak si stojí české ženy vůči cizinkám. Jsou stejné? Jiné? V čem se liší? V čem jsou česky lepší? Na to jsme hledali odpověď u těch nejpovolanějších. U mužů. Ti jsou většinou cizinci, kteří v dané zemi žili a tím pádem mají dostatek zkušeností s tamními ženami.

Češkám se dostalo hned prvního plusu a to, že stojí nohama na zemi, přátelí se s muži, jsou silné a nezávislé. Navíc to údajně umí mnohdy velmi dobře skloubit s rolí milující matky a partnerky. Naproti tomu ženy v Brazílii jsou někdy až přecitlivělé, mají pocit, že se k nim muži budou chovat jako k princezně, se vším jim pomáhat, opečovávat je a říkat jim, jak jsou úžasné a krásné.

U Češek mnozí cizinci obdivují, že jsou sebevědomé a nezávislé. V porovnání s Angličankami jsou Česky zase přístupnější v seznamování, snadněji se s nimi navazuje oční kontakt. Angličanky za tímto projevem náklonnosti mohou vidět často snahu o obtěžování.

Srovnáme-li japonské ženy s českými, pak jsou Češky otevřenější a mnohdy až krutě upřímně. Japonská žena se při nepříjemném tématu snaží převést hovor jinam, protože se to od nich tak nějak očekává, neupozorňují na to, co je hloupé nebo špatné. To se nesluší.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno