Jak změnit malý prostor podle harmonie feng-šuej?

Staré tradiční čínské umění, které se zaobírá vztahem člověka a jeho životního prostoru v čase, snaží se o harmonii. Lidé si často stěžují, že mají malé byty a tím pádem mají málo životního prostoru. Mladí lidé často mají v podstatě jen jednu místnost, která slouží jako ložnice i obývací část. Byty bývají malé a lidé se v nich necítí dobře. Vyzkoušet můžete umění feng-šuej, které může pomoci proměnit i malý prostor. A vy se v něm budete cítit velmi dobře a spokojeně.

Kovové doplňky

Prvním tipem je použít zlaté nebo třpytivé doplňky v hlavních místnostech jako například obývací pokoj. Věci s vysokou jiskrou zesílí vibrace v místnosti a přinese víc prostoru a životní síly. Pořídit si můžete také zrcadla se zlatým rámem, který pomůže místnost opticky zvětšit. Ideální jsou také obývací pokoje s neutrální barvou nábytku. Dále jsou vhodné měděné a zlaté dekorace, například menší měděné džbánky, svícny a podobně.

Přísun rostlin

Živé rostliny jsou pro feng-šuej ideální, když nemáte prostor pro zahradu, můžete si pořídit zeď s visícími rostlinami. Péče o rostliny a následně sledování jejich růstu. Zvyšuje se život, pohoda a navíc rostliny čistí vzduch, takže jsou opravdu pro vás a váš domov skvělé.

Leskle bílý strop

Pokud máte malý prostor k bydlení, obecně vždy sáhnete po světlejších barvách. Strop vymalujte lesklou bílou barvou. Prostor tak bude vypadat větší a vyšší.

Technologie a elektronika pryč od ložnice

V dnešní době je zcela běžné sledovat televizi v posteli, pracovat na notebooku těsně před spaním nebo brát chytrý telefon do rukou předtím, než jdete spát. Vaše ložnice by měla být vaší svatyní, místem, kde je klid, ticho, kde váš spánek nic neruší. Zkuste ložnici držet dál od televize, počítače, iPady, telefony a podobně. Elektronika může narušit váš spánek, budete se probouzet během noci nebo budete špatně usínat.

Sukulenty v domácnosti

Chcete-li zacílit na oblast svého života, přesněji tedy na svou finanční stránku, pak můžete s pomocí sukulentů, které rostou ve vašem domě. Levý roh místnosti je nejlepším místem k udržení rostlin. Pro finance jsou, podle feng-šuej, ideální zelené rostliny, které jsou tradičním symbolem bohatství. Chcete-li, aby se vám v této oblasti dařilo, pořiďte si zelený sukulent.

2 Komentáře

  1. „Levý roh místnosti je nejlepším místem k udržení rostlin.“
    Mám problém s tím levým rohem. Pokud nevím výchozí pozici pro určení levé a pravé strany, tak mám teoreticky čtyři různé možnosti, tudíž čtyři levé rohy. Zachvacuje mě panika – možná proto se mi nedaří udržet žádnou rostlinu, vždy mi uteče do věčných lovišť. 🙁

    • Levý roh je, když se postavíte do vstupních dveří do místnosti, tak vlevo proti vám. To je kout bohatství (vždy v každé místnost) a tam by jste neměla skladovat žádný nepořádek

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno