Jak zamaskovat akné na čele?

jak zamaskovat akné na čele

Akné je nepříjemné onemocnění pleti, které může zanechat následky v podobě jizviček na tváři, když se o pleť nestaráte. Akné je problém, který bohužel trápí nejen mladistvé a dospívající, ale také dospělé jedince. Objeví se na viditelném místě a to ve chvíli, kdy to nejméně potřebujete. Máte nějaké své tipy nebo triky, které pomohou akné obecně zamaskovat? Používáte speciální kosmetiku? Nebo také hledáte nápady, jak na to?

Maskování je základ

 Problémy s pletí jsou běžné, nejde o nic ojedinělého. V určitém věku se jich objevuje opravdu hodně, bojujete s nimi na bradě, na nose, tvářích nebo také na čele. Pupínky se objevují v různé intenzitě, někdo jich má pár, někdo denně nachází nové a nové. Správnou péčí proti nim můžete bojovat. Hned se jich však nezbavíte. Můžete maskovat pupínky, které se vám na pleti objevují a díky tomu nebudou tolik vidět. I vy se budete cítit o dost lépe. Pupínky na čele? I na ty může pomoci jednoduché maskování.

Korektor

Pokud se objevuje na pokožce akné, pak je nejlepší sáhnout po korektoru. Ten by měl být vaší pravou rukou. Jeho nanášení je rychlejší, pleť bude moct lépe dýchat a pupínky nepůjdou tolik vidět. Při výběru korektoru volte správný odstín, díky tomu nebudete muset používat make-up den co den. Jen pozor na správný výběr korektoru, aby se zbytečně na tváři netvořily fleky. Na zakrytí akné se hodí korektor v tuhém stavu, nejlépe v tyčince.

Make-up a pudr

Nejlepší metodou na zakrytí pupínků na čele je pečlivý make-up. Ten podpořte pudrem, díky kterému se nebudete lesknout, a vše bude v pořádku. Sáhněte po výrobcích, které budou působit přirozeně, nebudou hutné a pleť nebudou zatěžovat. V dobré drogérii by vám měli poradit make-up, který je lehký. Kouzlo je také v nanášení, nejsou potřeba tři silné vrstvy a bohatě zafixovat pudrem.

Pravidelná péče o pleť

Zbavte pleť všech nečistot, jedině správnou a pravidelnou péčí můžete předejít nebo zmírnit problémy s pletí a pupínky. Před nanášením make-upu pleť očistěte a použijte hydratační krém. Než půjdete spát, pečlivě se odličte. Zanesené póry totiž mohou ucpávat pokožku, čímž vzniká akné.

Ofina

Když máte pocit, že vám vůbec nic nepomáhá nebo se necítíte dobře s make-upem, můžete vyzkoušet změnu účesu. Taková ofina může skrýt vysoké čelo nebo například pupínky, které se vám na čele objevují víc, než kdekoliv jinde.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno