Jak vyzrát na bolesti při menstruaci a syndrom PMS?

Měsíc co měsíc vás trápí nepříjemné menstruační křeče, které vás často zastihnou v práci a jediné, co pomůže, jsou léky. Problémy mnoha žen jsou nepříjemné bolesti a křeče, které se při menstruaci velmi často objevují. Není to nic příjemného, toužíte se zahrabat do peřin, vzít si lék a prospat celý den. Jenže musíte do práce a tam pracovat. Snad každá žena doufá, že se nepříjemné bolesti a křeče ustálí. Jde to i bez léků!

Pomoc ve formě hořčíku

Hořčík pomáhá regulovat funkci nervů a svalů, které jsou přímo spojeny s menstruací. Navíc brání zadržování vody v těle. Ostatně, je to potvrzeno také studií, které se zúčastnilo 50 žen. První půlka konzumovala hořčík po dobu šesti měsíců a ukázalo se, že se křeče a nepříjemné bolesti zmírnily. Pokud nechcete přímo doplněk stravy s hořčíkem, pak vsaďte na banány, tmavou čokoládu, dýňová semínka a podobně.

Teplo ze všech stran

Na zmírnění nepříjemné bolesti a křečí vám může pomoci také teplo. Ideální je použít jej na oblast břicha. Můžete podbřišek nahřát v horké sprše, popřípadě si pořídit termofor nebo hřejivou plyš a zachumlat se i s ním do postele.

Čaj z třezalky

Třezalka vám, co se menstruačních bolestí a křečí týče, může hodně pomoci. Zbavuje stresu, úzkosti, uvolňuje trávicí ústrojí, pomáhá při střevních problémech. V období menstruace je tak pro mnoho žen nezbytným pomocníkem. Stačí si z ní uvařit čaj, můžete si jí natrhat, popřípadě můžete koupit v bylinkářství nebo čajovně. Pozor na dlouhodobé užívání, třezalka by se neměla užívat víc jak dva měsíce v kuse.

Pozice plodu

Všímáte si, že během menstruace usínáte v jiné poloze? Máte strach, aby někde něco neproteklo, aby se vám dobře spalo a křeče byly mírnější. Aby se vám lépe spalo, vyzkoušejte polohu plodu. Tato poloha pomáhá snižovat tlak na břišní svaly a uleví se vám od bolesti.

Pomoc levandule

Levandule pomáhá uklidňovat, takže proč jí nepoužít v době vaší periody? Využijte různé polštářky s vůní levandule, při sprše použijte produkty s výtažky z levandule, do místnosti si pořiďte aromalampu, do které přidejte levandulový olej.

Cvičení

Ač se vám to zdá jako naprostý nesmysl, zkuste jednou vstát z postele a vyzkoušet pár cviků. Žádné rychlé a prudké pohyby, vsaďte spíše na jemné a pomalé cviky, může to být chůze, protažení nebo také jóga. Například taková poloha motýlek vám může hodně pomoci. Jak na ni? Sedněte si na podložku do tureckého sedu, vyrovnejte páteř. Přitáhněte obě chodidla k rozkroku a spojte paty k sobě.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno