Jak vybrat krátký účes? Nebojte se ostříhat!

Vlasy jsou chloubou mnoha žen a jsou-li u kadeřníka, tak zvažují a přemýšlí, zda se opravdu nechat ostříhat nebo ne. Znáte to, v časopise se vám líbí fotografie nějaké modelky, která má krátký účes. Kromě toho, že má hezké tělo, sluší jí oblečení, které jí stylisti vybrali, má také naprosto krásné vlasy. Ten střih by se vám líbil, podobně je na tom účes. Popřípadě se objeví na sociálních sítích fotografie vaší oblíbené herečky nebo zpěvačky a vy zatoužíte mít účes přesně takový, jako je na této fotografii. Vypadá to tak moderně, skvěle a vám by to určitě také slušelo!

„Tento účes prosím…“

I já jsem párkrát „propadla“ kouzlu fotografie, kdy jsem naprosto zbožňovala určitý účes (lehce vlnité mikádo), které jsem prostě toužila mít. Té zpěvačce to na fotografii tak moc slušelo! A vypadalo to, že stačí jen umýt, párkrát se ohnat kulmou a skvělé a moderní lehce zvlněné vlasy jsou na světě. Mikádo bylo dokonce lehce delší, takže mi nehrozily krátké vlasy, kterým se už snažím urputně vyhýbat, protože experiment na střední škole, kdy jsem z dlouhých vlasů šla do mikáda, mi bohatě stačil. Plná odhodlání jsem, vyzbrojená onou fotografií, běžela ke kamarádce kadeřnici s tím, že musím mít přesně to, co žena na obrázku.

Podle mých představ to nakonec nedopadlo, kamarádka mi to (dneska říkám naštěstí) vymluvila. Prohrábla mi vlasy a ujistila mě, že moje jemné vlasy by stejně celý den nevydržely lehce vlnité. Ono totiž nezáleží jen na tom, že se vám vlasy na fotografii líbí, ale je nutno zvážit několik faktů. Bude vám daný účes slušet? Bude lehké jej ráno co ráno učesat? Protože za fotografií stojí kadeřník, který onu hvězdu takto učeše. Vy to však budete muset dělat samy, den co den. A ruku na srdce, jak dlouho vás to bude bavit?

Trend krátkých vlasů

Než se vůbec rozhodnete pro krátké vlasy, je důležité najít si tu správnou kadeřnici. Já osobně jsem hledala dlouho, pár přešlapů se objevilo a nyní jsem konečně spokojená. Ona totiž dobrá kadeřnice umí odhadnout, který účes vám bude slušet a který naopak vůbec ne. Proto vám řekne, že krátké vlasy jsou pro vás to pravé, nebo naopak, řekne, že úplně krátké vlasy nebudou pro vás nic moc a nebudou vám slušet. Přeci jen, je to odborník, proto je dobré tento názor minimálně zvážit a zapřemýšlet nad ním.

Rovněž vlasy podléhají módě a módním trendům. Ač je určitě dobré nepodléhat módním trendům a když se vám líbí a sluší vám krátké vlasy, jednoduše se jich držte, i tak se můžete, pro inspiraci, podívat, co je aktuálně trendy. Pro příští sezónu to budou krátké účesy, ofina a vlnitá mikáda. Hitem letošního jara je právě vlnité mikádo, které má svou délku zhruba na ramena.

Velmi oblíbené mikádo

Mikádo jako účes není žádnou novinkou, je populární již několik let a to v různých obměnách. Mnoho žen se mikáda bojí, protože jej automaticky řadí ke krátkým vlasům. Není to až tak úplně pravda, protože mikádo může být krátké, ale také delší, například po ramena. Úplně krátké vlasy tak nutně mít nemusíte. Jak už bylo výše zmíněno, v letošním roce to bude právě vlnité mikádo, které bude označováno za módní střih. Navíc se k němu může přidat ofina, která je také poplatná době. Jaké další trendy účesy pro krátké vlasy můžete zvolit?

  • Pixie střih – aneb střih takzvaně na kluka. Jde o velmi střih krátkých vlasů, který je univerzální. Sluší všem ženám napříč věkem. Můžete jej oživit s pomocí ofiny, rozčepýřit či elegantně uhladit.

krátké vlasy účes střih

  • Bob střih – univerzální střih, který se dá oživovat spousty způsobů. Jde o jednu z nejoblíbenějších forem mikáda, vsází na jemné linie, podmínkou je oblá silueta, i když nemusí jít o hladký účes. Stačí vytvořit tento účes z delších vlasů, s ofinou nebo výraznější patkou.

  • Velmi krátký střih – takzvaně vojenský styl, kdy jsou vlasy opravdu velmi krátké. A proč vojenský? Protože muži na vojně se takto vystřihávali. Sluší určitému typu žen, není to vyloženě účes, který by měly masy dívek a slečen, ovšem zase u něj vyniknou rysy a lícní kosti.
  • Krátká kaskáda – máte-li jemné vlasy, které postrádají objem, pak bude tento střih ideální. Je důležité, jak váš kadeřník tento účes provede, ale v podstatě jde o sestupné sestříhání, což dodává objem.
  • Účes ala oškubané kuře – s tímto typem účesu se musíte připravit na pravidelný každodenní styling. Žádné hladké linie, jen krátké vlasy, které vypadají často otrhaně a až rebelsky.
  • Asymetrické střihy – jsou kreativní, stylové a velmi módní. Můžete s nimi velmi dobře zakrývat nedostatky. Většinou jde o ofinu, která jakoby padá přes obličej.

Pozor na texturu vlasů

I když se obecně říká, že každé ženě sluší krátké vlasy (jen jen nutno najít ten správný účes) musíte vybírat ten správný střih. A u toho nemůžete myslet jen a pouze na střih vlasů a na to, jak se bude hodit k vašemu tvaru obličeje. Špatně zvolený střih vlasů může opticky tvář rozšířit, zmenšit nebo jí přidat na objemu, takže ve finále budete vypadat například „jako křeček“, kdy jsou tváře opticky plnější, než je tomu ve skutečnosti. Kromě správného střihu, který koresponduje s tvarem vaší tváře, je nutno myslet také na texturu vašich vlasů. Díky tomu budou krátké vlasy vypadat buďto dobře, nebo naopak špatně.

Máte-li rovné a jemné vlasy, pak je to tak trochu výhra. Krátké vlasy vám budou slušet a co víc, nebudete muset do nich investovat tolik času při úpravě. Pokud jsou vlasy jemné a rovné, pak můžete i klasicky umýt, vyfoukat přes velký kartáč či jen nechat volně proschnout. Možná budete maličko bojovat s objemem, ale to nemusí být na škodu. Stačí si pořídit ten správný přípravek pro objem a máte z půlky vyhráno.

Máte-li vlnité vlasy, pak občas budete muset sáhnout po fénu nebo žehličce na vlasy, budete-li chtít rovnější účes. Naopak vlnité vlasy nemusí být ani u krátkých vlasů na škodu. Spousta krátkých účesů vypadá velmi dobře i v jemně vlnité variantě, například mikádo nebo pixie. Jsou-li vaše vlasy husté, nepoddajné či kudrnaté přehodnoťte, zda jsou krátké vlasy to pravé pro vás. Často se vlní, i když jsou krátké, což může účes výrazně zkrátit. Může tomu být například v případě mikáda či pixie stylu není úplně žádoucí.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno