Jak udělat kamarády z vašeho psa a kočky? Zvolte správnou rasu.

Milovníci všech zvířat mají doma kočku a touží si pořídit ještě psa. Které plemeno však pořídit, aby se sneslo s kočkami? Pokud máte pocit, že psi a kočky spolu odedávna soupeří a jsou to rození nepřátelé, nemusíte mít až tak úplně pravdu. Je jistě spousta psů, kteří mají ve svém základním instinktu lov a proto, když nějakou kočku uvidí, ihned jí budou chtít pronásledovat a prohnat jí po celé zahradě. Nicméně ne každý pes to má takto nastaveno.

Psi a kočky dohromady

Viděli jsme spoustu psů a koček, kteří spolu koexistují, dokonce pod jednou střechou a není mezi nimi napětí, ale jsou to spíš parťáci. Ano, někdy se může stát, že máte psa a kočku, kteří se sice snesou, ale je mezi nimi cítit to napětí a dům připomíná tak trochu bojiště. Lze to nějakým způsobem ovlivnit? Dobrá zpráva, ano lze to ovlivnit! Můžete si při výběru plemene dát pozor na ty, které mají schopnost se s kočkami dobře snést. Jaká plemena to jsou?

Papillon

Papillon je psí plemeno, které je přívětivé a přátelské ke kočce. Když si jej pořídíte, neprohloupíte. Tito psi mají rádi společnost a ve chvíli, kdy nebudete jako jejich majitelé doma, zabaví se s dalším psem nebo právě s kočkou, se kterou si vytvoří dobrý vztah.

Pomeranian

Jde o trpasličí plemeno psa, které je velmi společenské a kontaktní. S kočkami se opravdu velmi dobře snese, rádi si spolu hrají, dovádějí nebo jen tak odpočívají na kanapi. Je-li vaše kočka schopná psa tolerovat, není lepšího plemene.

Mops

Mops je velmi společenský a takřka super přátelský pes, kterého si všichni zamilují. Dokonce i domácí mazlíčci s ním nemají žádný problém, takže ke kočkám se skvěle hodí. Při jejich dovádějí, si užijete spoustu legrace!

Bostonský teriér

Přátelské plemeno, které se snaží být s kočičkou ihned kamarád. Ne vždycky to kočka musí cítit stejně. Bostonský teriér bude skvělým parťákem nejen pro vás, ale také bude skvělý kamarád pro vaše děti. Bude se také snažit s vaší kočkou nějakým způsobem spřátelit.

Yorkshirský teriér

Někdy tvrdohlavé psí plemeno se silnou osobností, takto by se dal nazvat tento malý uzlíček štěstí. Pokud vaše kočka zvládne akceptovat silnou osobnost tohoto psa a ještě k tomu časté štěkání, pak budete mít doma opravdovou harmonii.

Sheltie – Shetlandský ovčák

Má tendenci dobře vycházet s kočičími obyvateli. Ideální je pořídit si Sheltie ještě jako štěně, kdy můžete být ve výchově důslední a dbát na to, že kočky jsou kamarádi pro hry, ne na pronásledování.

Basetový chrt

Spousta lidí si myslí, že jde o líné plemeno psů, kteří raději neustále spí. To však není až tak úplně pravda, rádi si hrají a sportují, takže se ke kočkám hodí. Jsou přátelští ke všem, tedy i ke kočkám, se kterými vytvoří dobrou dvojku.

Black and tan coonhound

Plemeno ze Spojených států Amerických je určeno převedším k lovu a stopování mývalů. V dnešní době jde spíše o společenského psa, který se přizpůsobil době. Jsou rádi spolu s kočkou a umějí spolu i vycházet.

Labradorský retrívr

Jedno z nejpřátelštějších plemen velkých psů vůbec. Labrador je rád s lidmi, nevadí mu návštěvy, jiní lidí, jiní psy a dokonce ani kočky. Labradorovi je nutno vždy zajistit potřebný výdej energie, hrát si s ním, aby poté mohl v klidu odpočívat a možná trochu méně aktivním kočkám nedal tolik zabrat.

Samozřejmě vše je individuální a každé psí plemeno se může snést s kočkou. Záleží na tom, jak psa vychováte a na tom, zda jsou na sebe zvyklí. Každé plemeno se může sžít s kočkou a vytvořit tak nerozlučné parťáky, se kterými je zábava!

4 Komentáře

    • Můj berňáček zbožňuje všechna zvířata doma. Kočka se povaluje po psovi a želváček se u něho pod krkem ohřívá, když je chladno.

  1. Mám německého ovčáka, kterého jsem si pořídila z útulku již dospělého. To už jsme měli ročního kocourka. Psa okamžitě kocour zaujal, hned si mourka očuchal. Kocourek se jej bál, ale druhý den již bylo vše v pořádku. Spolu leží v kuchyni na zemi a sledují, co se děje kolem nich. Když jdu se psem ven, kocourek nás kousek doprovodí, potom čeká na náš návrat. Príma zvířecí kluci a kamarádi.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno