Jak si zachovat kudrlinky ve vlasech? Rozčesávání ve sprše pomůže

Žena s rovnými vlasy chce ty kudrnaté a zase naopak, proto využívají všechny dostupné prostředky. Jak na kudrnaté vlasy? Asi každého napadne, že jednoduše vzít do ruky žehličku na vlasy nebo kulmu a máte hotovo. I když je to pravda, vaše vlasy využíváním všech těchto produktů trpí. Vyzkoušejte raději níže uvedené tipy, které se snaží být k vlasům šetrné a i tak podpoří vaše přirozené kudrlinky.

Sušení? Stlačit vlasy

Mnoho z nás jednoduše vezme ručník a zatočí vlasy do turbanu nebo je začne protisměru třít. To může rozbít přirozené kudrlinky. Kadeřník Lee Stafford doporučuje jemnější metodu, vlasy stlačovat. To zachovává kudrlinky. Jak na to? Jednoduše vezměte ručník, prameny vlasů a vymačkávejte z nich vodu. Je to mnohem lepší než nesmyslné násilné tření tam a zpátky.

Kartáč k vlasům

Kudrnaté vlasy mají tendenci být suché a křehčí než jiné, proto na ně nepůsobí dobře, když přes kartáč budete tahat vlasy. Navíc to také bude mít efekt narovnávání vlasů. Ideální pro rozčesání je chvíle, kdy jste ve sprše. Vezměte hřeben a pohodlně vlasy učešte tak, jak jste zvyklí.

Konce ostříhány žiletkou

Poproste svého kadeřníka, aby konečky ostříhal žiletkami nebo opravdu ostrými nůžkami. To povzbudí a podpoří vaše vlasy.

Přípravky pro lehké zvlnění

Oleje a různá séra mají pro vaše vlasy uhlazující efekt. Vyzkoušejte namísto toho přípravky, které se plně soustředí na kudrnaté vlasy a podporují tak její přirozené vlnění. V drogériích jich je k dostání docela dost.

Sušte s difuzérem

Difuzér je nezbytný pro sušení kudrnatých vlasů, protože díky němu získají vaše lokny nějaký tvar a budou vypadat dobře a přirozeně se budou vlnit.

Vyvarujte se anti-kudrnatých výrobků

Šampony, kondicionéry a séra, která se pyšní tím, že vás zbaví elektrizujících vlasů, bývají pro přirozené lokny zátěž a táhnou je dolů. Kudrnaté vlasy jsou často suché, proto používejte výživu, která jim sedí a zbytečně je nezatěžuje.

Správný lak na vlasy

Pro kudrnaté vlasy musíte zvolit správný lak na vlasy. Vyhněte se těm, které jsou silně tužící, protože po nich vlasy jakoby ztvrdnou. Raději vybírejte ty, díky kterým se vlasy budou moci přirozeně pohybovat a volně dýchat.

Dopřejte vlasům hydrataci

Vyzkoušejte různé hydratační masky na kudrnaté vlasy, protože ty bývají často suché. V drogériích najdete spoustu takovýchto produktů, stačí si jen vybrat ty pravé. Masky poté aplikujte jednou až dvakrát měsíčně.

Komentář

  1. Článek fajn, ale že je v drogeriích dostatek produktů na kudrnaté vlasy? ony se ty produkty tak jenom tváří.. ale dělá to prd.. nejlepší produkty na tento typ vlasů jsou bohužel v zahraničí, kde těmto vlasům rozumí a vědí jak o ně pečovat. U nás bohužel ne… vím to, protože sama kudrnaté vlasy mám a vyzkoušela jsem už tolik produktů.. vše na stejné brdo… jednou jsem měla šampony, kondicioner od kadeřnice, která měla výrobky z Německa… a cítila jsem rozdíl. Teď toužím po šamponech DevaCurl, které jsou dostání v zahraničí.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno