Jak si vyrobit ekologické čističe z přísad, které máte doma

Já, Božka, miluji, když je v mém domově čisto a voňavo. Na to, abych dosáhla blyštivého výsledku, mi stačily vždy tři jednoduché ingredience: jedlá soda, ocet a citron. Skvělé je, že ušetříte na čistících prostředcích a ještě se nemusím obávat, že by dětem něco škodilo.

Domácí čistící pasta

Postup je hračka: vemte jedlou sodu, přidejte citronovou šťávu (nebo ocet) a vše smíchejte. Využijete celou pastu při jednom velkém úklidu. Se směsí citronu a jedlé sody vydrhnete vše od dveří po koupelnu. Pastu nanášejte na houbičku a půjde to jako po másle.

Ocet a voda: zázrak na podlahy

Při mytí podlah sáhněte po octu a vodě. Do kýble nalijte ocet, vytřela podlahu a pak ji utřela suchým hadrem. Výsledek? Podlaha byla jako nová, bez jediné skvrny. Pokud toužíte po tom, aby váš byt krásně voněl, stačí do vody přidat pár kapiček citronové šťávy. Můžete přidat také esenciální olej.

Univerzální ocet: funguje na vše

Ocet využijete i na okna a lednici. Stačí smíchat s vodou a šup s tím do rozprašovače. Výsledek? Bez šmouh a nečistot.

Záchod jako Zrcadlo

I záchod můžete čistit ekologicky. Nasypejte tam jedlou sodu, pokapejte octem, nechte působit a pak vydrhněte štětkou. Výsledek? Perfektní!

Zkuste to také. Je to snadné, ekologické a váš domov bude zářit čistotou. Máte také nějaké osvědčené domácí recepty na čistící prostředky? Podělte se o ně v komentářích!

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno