Jak si vybrat vibrátor? Myslete i na kvalitu

Vibrátor je velmi oblíbenou sexuální pomůckou, kterou české ženy využívají, podle průzkumů je to asi 75% dotázaných žen. Je to poměrně vysoké číslo, nemyslíte? To jsou opravdu všechny ženy bez partnerů? Ve chvíli, kdy žena nemá stálého partnera, uchyluje se k vibrátorům. Ne vždycky tomu však tak je. Mnohé ženy mají tohoto „gumového pomocníka“ i ve chvíli, kdy stálého partnera mají. Není to přeci nic proti ničemu. Odborníci se shodují, že sexuální hračky jsou stále víc a víc populárnější a to jak mezi ženami, tak mezi muži. Lidé obecně si tyto hračky pořizují z určité zvědavosti či jako osvěžení svého sexuálního života, který se snaží zpestřovat a oživovat jej. Ženy vibrátory berou, jako takovou samozřejmost to spíše muži jsou těmito hračkami fascinováni a touží nejrůznější z nich vyzkoušet.

Ruce nebo vibrátor?

V mnoha ohledech je vibrátor spíše doplňkovým pomocníkem, nejde o primární hračku, kterou ženy používají k vlastnímu uspokojení, alespoň podle mínění sexuologů. K vlastnímu uspokojení používají ženy nejraději své ruce, protože to celé mohou lépe korigovat. Vibrátor nastupuje při hrátkách s partnerem nebo pro samotnou stimulaci klitorisu. Pokud se i vy rozhodnete pořídit svého gumového pomocníka, který by vám pomohl uvolnit napětí i když aktuálně nemáte partnera, pak je důležité vybírat pečlivě a s ohledem na to, co od vibrátoru vlastně očekáváte. Jak vybrat vibrátor? Na tuto otázku se pokusíme odpovědět!

Jak vybrat vibrátor?

V životě každé ženy se může objevit chvíle a situace kdy je nutno si pořídit vibrujícího kamaráda. Je jedno, zda jste aktuálně bez přítele, popřípadě si s přítelem chcete své hrátky okořenit a oživit něčím speciálním. Ze všeho nejdřív je důležité si říci, co je to vlastně vibrátor. Jde o erotickou pomůcku, která se nejčastěji využívá při ženské masturbaci nebo jako pomocník při sexu. Od klasického dilda se liší tím, že vibruje. Může být vyráběna v různých velikostech a barvách. Jde o imitaci mužského penisu, některé jsou však zdařilejší, jiné méně. Mohou být mírně zahnuté, různě zvláštně tvarované pro co nejlepší požitek.

Jak vybírat vibrátor? Především si musíte určit, k čemu jej vlastně chcete a budete využívat. Nemůžete od nich čekat zázraky, že vám naplní prázdno, které vzniklo po partnerovi nebo že právě sexuální hračky mohou zachránit vztah, který už nějakou dobu nefunguje. Sexuální hračky mohou pomoci oživit uvadající sexuální vztah, ale nechtějte po něm nějaké zázraky. Vibrátor může pomoci ženám prozkoumávat své vlastní tělo a objevovat taje vlastní sexuality. Při výběru se určitě nemusíte stydět, dnes jej má spousta žen a v nočním stolku je velmi častý, asi tak, jako brýle na čtení nebo dobrá kniha.

Myslete na správnou velikost

Ze všeho nejdřív si určete, k jaké příležitosti budete vibrátor vlastně využívat. Chcete jej využívat k dráždění klitorisu? Popřípadě jej chcete zavádět přímo do vagíny? Existují také vibrátory, které jsou využívány análně. Nejčastěji ženy volí vaginální vibrátory, které také velmi často využívají. Podle mnohých sexuologů a odborníků ze sexshopů se často volí nesprávný typ velikosti. Zde platí obecné pravidlo, že méně je mnohdy více. Co je pozoruhodné? Ženy si obvykle při výběru vibrátoru vyberou tu správnou velikost. Vědí přesně, co je pro ně dobré. Problémy s výběrem velikostí mívají většinou muži. Obvykle sahají po velké velikosti ve snaze potěšit ženu. Jestliže si vybíráte první vibrátor, pak vybírejte menší či střední velikost. Stále nevíte? Můžete si nechat poradit přímo v sexshopech, kde pracují vyškolení prodavači, kteří mohou pomoci se všemi vašimi dotazy. Vybíráte-li vibrátor v e-shopech, pak se držte hesla, že méně je více!

Při výběru myslete na kvalitu

Jak vybrat vibrátor? Určitě nesáhněte po prvním, který vidíte a který se vám líbí. Výběr není dobré podcenit. Klást důraz na kvalitu se vyplatí. Jde o věci velmi intimní, budete jej přikládat na ty nejintimnější partie, proto není dobré šetřit na kvalitě nebo materiálu. Jsou někde ve slevách? Vidíte značky, které ani neznáte? Pravděpodobně to nebude úplně nejkvalitnější kousek, proto se mu vyhněte. Levné umělé penisy mohou obsahovat nebezpečné láky (například ftaláty), které mohou působit zdravotní problémy.

Podobně jako ve všech ostatních odvětvích i u vibrátorů existují prověřené značky, které jsou oblíbené. Máte telefon jedné značky, kterou preferujete a stále si jí kupujete? Podobně to některé ženy mají s vibrátory. Existují prověřené značky, které na trh přinášejí skutečně kvalitní kousky. Díky nim si užijete svou chvilku bez zbytečného stresu nebo strachu z nepříjemných nemocí či problémů. Nebojte se tedy investovat do kvalitních materiálů, ideální jsou kousky vyrobené z gelu nebo také z lékařského silikonu. Existují vibrátory, jejichž materiál imituje (velmi realisticky) lidskou pokožku.

Úskalí levných vibrátorů

Levné kousky vibrátorů bývají vyrobeny z plastu. Ten pro vaši vagínu není nic příjemného. Tyto kousky obvykle bývají velmi tvrdé a co víc, jsou také hlučné. Chcete-li si užít svou soukromou chvilku u sebe v pokoji a nejste doma sama, pak hlučnost rozhodně není žádoucí. Tyto levné a plastové kousky navíc nemívají žádnou dobrou výdrž, takže se může stát, že po nějaké době budete nuceny kupovat nový kousek. Použití nekvalitních kousků není vůbec nic příjemného, neumí se totiž přizpůsobit vašemu tělu a vašim potřebám. Raději vždy sáhněte po kvalitnějších materiálech.

Je lepší voděodolný nebo vodotěsný?

Dražší kousky vibrátorů bývají tedy z kvalitních materiálů, nejsou při vibrování hlučné. Navíc mohou být také voděodolné nebo vodotěsné. K čemu je to vlastně dobré? Takový voděodolný vibrátor můžete vzít klidně do sprchy. Pokud si chcete užít masturbaci pod tekoucí vodou, je pro vás voděodolný vibrátor tím pravým kouskem. Co s ním nedělat? Určitě jej neponořte do vody. Voděodolné vibrátory na toto nejsou stavěné a zcela jistě se poškodí a již nebudou fungovat.

Chcete-li si se svým vibrátorem užít uklidňující a relaxační koupel, při které budete mít čas na masturbaci, pak sáhněte po vodotěsném vibrátoru. Ten samozřejmě můžete používat při běžném sprchování nebo jej ponořit pod vodu zcela bez problémů a obav, že se vám s vibrátorem něco stane nebo že se nenávratně poškodí.

Komentář

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno