Jak se účinně zbavit komárů s pomocí přírodních prostředků?

Otravní komáři jsou všude okolo nás a vy se je snažíte nějakým způsobem vypudit, pokud možno úplně nadobro. Jde to vůbec? V souvislosti s různými nemocemi jako horečka Dengue, malárie a mnoho dalších, které mohou komáři přenášet na člověka, jsou komáři otravní a nepříjemní. Bzučí vám okolo hlavy ve chvíli, kdy usínáte, snaží se narušit vaše letní posezení na zahradě. Jak se jich zbavit?

Jde to i bez chemie

Nemusíte využívat všechny chemické produkty, které najdete v obchodě. Vyzkoušejte přírodní metody, které si jednoduše vyrobíte doma a díky tomu přesně víte, co v prostředku najdete. Bude to šetrné k vašemu ovzduší, ke zvířecím mazlíčkům a také k vaší pokožce. Předejdete možným alergickým reakcím. Vyzkoušejte níže přiložené osvědčené recepty! A komáři nebudou mít šanci!

Neemový nebo nimbový olej

Vyzkoušejte nimbový olej, který skvěle působí jako odpuzovač komárů v interiéru. Stačí smíchat neemový olej s kokosovým olejem v poměru 1:1 a máte skvělou a účinnou pomůcku, jak udržet všechny komáry v dostatečné vzdálenosti od svého domu.

Jde o silné antibakteriální, antifungální, antivirové a protizánětlivé činidlo, které vaší pokožku navíc chrání také před komáry. Potřete smíchanými oleji části těla, které mohou napadnout komáry. To vás ochrání od kousnutí na minimálně osm hodin.

Eukalyptový a citronový olej

Efektivním odpuzením hmyzu je směs citronové silice a eukalyptového oleje. V této směsi je aktivní složka, cineole, která při aplikaci na pokožku má antiseptické i odpuzující vlastnosti. Hmyz nebude mít šanci. Smíchejte ve stejném poměru citronový a eukalyptový olej a použijte na tělo.

Kafr

Snadno dostupná složka, která má skvělé odpuzující vlastnosti. Komáři tak nebudou mít žádnou šanci. Dejte si trochu kafru do místnosti, zavřete všechny okna a dveře. Nechejte působit patnáct až dvacet minut a následně se můžete vrátit do místnosti, kde nebudou žádni komáři a jiný drobný hmyz.

Česnek

Jde o velmi účinný přírodní prostředek k likvidaci komárů. Tím se brání mnoha chorobám, které přenáší komáři. Silný a ostrý zápach česneku vadí komárům a tak si budou hledat domov někde jinde. Rozdrťte několik stroužků česneku, nechejte je vařit ve vodě a použijte v rozprašovači na postříkání míst, které chcete před komáry chránit.

Tea tree olej

Tea tree olej má spoustu přínosů pro lidskou pokožku a také pro vaše vlasy. Je velmi účinný antibakteriální a antifungální prostředek, díky čemuž se komáři budou držet v pozadí! Několik kapek přidejte do odpařovače nebo jej můžete aplikovat na pokožku.

Levandule

Má nejen skvělou vůni, ale také jde o skvělý způsob, jak si držet komáry hezky od těla. Jde o velmi silnou vůni, kterou komáři příliš rádi nemají, takže se vám vyhnou. Použijte levandulový olej jako přírodní osvěžovač místnosti nebo jej aplikujte na pokožku (smíchejte pár kapek s vaším tělovým krémem).

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno