Jak často prát ručníky a povlečení? Možná vás to překvapí!

Ručníky a povlečení používáme všichni dnes a denně, proto je určitě dobré zaměřit se na to, jak často je dát do pračky. Tím, že je využíváte opravdu několikrát denně, jsou líhní různých bakterií, roztočů, nečistot. Takové utěrky například měníte jednou týdně, když jsou špinavé, tak třeba i častěji. Jenže to často nestačí, protože se říká, že právě kuchyňské utěrky na sobě mají mnohem víc bakterií než třeba prkýnko u záchodu.

Praní utěrek

Jen tak pro zajímavost, řekněte si, jak často perete kuchyňské utěrky? Jednou za týden? Jednou za dva týdny? A teď se zkuste rozpomenout, co všechno jimi utíráte v kuchyni. Tu je to skvrna od vody, tu špinavé ruce, jindy do té samé utěrky utřete právě umyté nádobí. Skvrny si tak na utěrce doslova libují. Doporučuje se měnit a prát utěrky po dvou až třech dnech. A také se doporučuje mít jednu utěrku, kterou používáte jen na utírání nádobí, druhou, kterou využíváte jen na utírání rukou.

Jak často prát povlečení?

Podle různých studií a výzkumů by se ložní prádlo mělo měnit a prát každé dva týdny. Pokud trpíte nějakými alergiemi nebo se potíte víc, než ostatní lidé, je dobré tento čas zkrátit na jednou za sedm dní. V povlečení se ukrývá pot, odumřelé kožní buňky, prach, zbytky vlasů. Je to ideální místo pro roztoče a bakterie.

Ne vždycky stačí jen vyprat povlečení, co takové polštáře a přikrývky? Ty je nutno čas od času také dát do pračky, přesněji čtyřikrát ročně. Zbavíte se tak alergenů, prachu, bakterií a roztočů, kteří se zde tak rádi ukrývají.

Jak často prát ručníky a osušky?

Ve své domácnosti máte schopnost ovlivnit to, který ručník bude čí. Někdo může mít alergii, citlivější pokožku a podobně. Obvykle se doporučuje prát ručníky a osušky minimálně jednou týdně, ale máte-li v koupelně teplo a vlhko, bakterie v ručnících a osuškách se množí rychleji, proto je perte častěji, může to být co tři až čtyři dny.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno