Jablečný ocet zvládne vodní kámen, plísně i desinfikuje

Jablečný ocet je takový zázračný všestranný výrobek, který můžete použít snad na všechno – zdraví, kosmetiku i úklid. V poslední době se lidé často uchylují k přírodní medicíně, přírodním prostředkům. Na nachlazení si vaříte zázvor s medem, konzumujete česnek nebo šťávu z cibule, na hydrataci pleti zase sáhnete po kokosovém oleji. Také jablečný ocet toho může mnoho přinést a to nejen pro zdraví a tělo. Funguje skvěle také při úklidu domova.

Uklízejte s jablečným octem

Ocet je skvělým pomocníkem, ekonomickým a šetrným k životnímu prostředí. Nebudete muset pořizovat žádné chemické látky, je levnější, nepáchne a je skvělý pomocník. Odstraňuje mastnotu, mýdlo a další nánosy látek. Navíc je jablečný ocet desinfekční prostředek, který obsahuje kyselinu octovou. Ta jak známo zabraňuje pachům, bakteriím a virům. Kde všude je možno používat jablečný ocet při úklidu?

Odstraní vodní kámen z chromu

Také se trápíte s vodním kamenem na pákových bateriích a kohoutcích? Pomůže vám jablečný ocet. Namočte papírový ručník do destilovaného octa a obalte touto směsí místa, kde se objevuje vodní kámen. Nechejte působit po dobu dvou až tří hodin a následně použijte starý kartáček na zuby, čímž odstraníte usazeniny.

Čistí grily

Jakmile je venku tepleji, lidé vytahují grily. Ve chvíli, kdy gril čeká přes celou zimu v garáži, může se na něm objevovat prach a další nečistoty. Smíchejte bílý destilovaný ocet s vodou a aplikujte na teplý (ne horký!) gril. Nechejte působit asi deset minut a poté odstraňte vodou.

Plísně v koupelně

V okolí vany, kachliček, na sprchových závěsech a všude v koupelně se může objevovat nepříjemná plíseň. S pomocí bílého destilovaného octa s ní zatočíte. Smíchejte ½ šálku jedlé sody, 1 šálek bílého destilovaného octa, 1 šálek čpavku a galon teplé vody. Použijte na vše, kde je plíseň a následně čistěte. Opláchněte pořádně teplou vodou.

Desinfekce hraček

Dětské hračky chcete udržovat čisté a bez nánosu bakterií. Děti je dávají často do pusy, proto dáváte pozor na to, čím hračky čistíte. Různé chemické prostředky mohou zanechávat stopy a děti poté do pusy dávají hračky, které na sobě mají zbytky chemických látek. Raději sáhněte po octu. Přidejte trochu bílého octa do teplé mýdlové vody a čistěte s pomoci starého zubního kartáčku. Opláchněte pořádně čistou vodou a vysušte.

Další tipy a triky na úklid bez chemie najdete zde.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno