Identická dvojčata mají takřka stejnou DNA: Zajímavá fakta o dvojčatech

V roce 2016 se narodilo v České republice 1667 dvojčat a k tomu také 10 trojčat. Co vše o dvojčatech ještě nevíte? Dvojčata jsou velmi krásná, také se rozplýváte, když vidíte dvě stejné děti, které sedí v kočárku, jsou stejně oblečené a usmívají se na svět? Na chvíli zatoužíte mít také dvě děti, které budete stejně oblékat a každý vám je bude obdivovat a svým způsobem i závidět.

Ne vždy je to lehké

Jakmile dvojčátka začnou vyvádět, každý bude vyžadovat vaší pozornost, chtějí jíst oba najednou a každé bude spát v jinou dobu. Na maminku je to často velký zápřah. Znáte nějaká fakta o dvojčatech? Jsou dva, ale často jsou na sebe napojené, mají spolu zvláštní pouto. Jsou v mnohém stejná a přitom tak jiná. Jaké zajímavé i úsměvné fakty o dvojčatech znáte?

Dvojčata nemají identické otisky prstů

Každý člověk má jedinečný otisk prstů, podle kterého se identifikuje. Rozšířil se však mýtus, že dvojčata mají stejné otisky prstů. Není to tak. Každé z dětí má svůj jedinečný otisk prstů.

Nejvíc dvojčat je v Massachusetts

V Massachusetts je nejvíc narozených dvojčat. Vědci se domnívají, že na to mají vliv ženy, které jsou v této oblasti. Ty jsou zaměstnány kariérou a mají tak děti často v pozdějším věku. Když se jim nedaří počít, tak hledají pomoci na reprodukční klinice.

Matky dvojčat mohou žít déle

Studie publikovaná v the Journal Proceedings of the Royal Society se zaměřila na ženy v Utahu a zjistila, že ženy, které porodily dvojčata, byly od začátku velmi silné a zdravé a také pravděpodobně žili déle.

Jedno z dvojčat může přijímat víc živin

Když dvojčata sdílí stejnou placentu, jedno z dvojčat může získávat víc živin než to druhé. To se může stát kdykoliv během těhotenství a může to vést až k úmrtí jednoho nebo obou dvojčat.

Identická dvojčata mají téměř stejnou DNA

Identická dvojčata mají DNA, která je na 99,9% stejná. Otisky prstu, ty jsou však jiné.

Dítě A a dítě B

Dvojčata v děloze se označují a to právě těmito názvy. Dítě A se nachází v dolní části dělohy a dítě B najdete v horší části dělohy.

Dvojčata mohou mít různé otce

Je to sice extrémně vzácné, ale pokud se v těle ženy uvolní víc než jedno vajíčko a ona má pohlavní styk se dvěma muži v době plodnosti, mohou mít dvojčata dva různé otce.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno