Holení intimních partií – jak to provést správně?

Dnes je úprava dámského klína takovou samozřejmostí, podobně jako oholení nohou nebo holení v podpaží, je to hygienické. Není nic horšího, než když u bazénu nebo na pláži z plavek „trčí“ tmavý porost. Ne všechny ženy přistupují k úpravě klína a je to samozřejmě na každé jednotlivé ženě, jak k tomu přistoupí a zda si své intimní partie oholí nebo naopak neoholí.

Chloupky pryč

Spousta žen vsází na to oholit chloupky a je to i díky lepší hygieně, kterou následně budete moci lépe provádět. Navíc také během období menstruace se budete cítit mnohem lépe a svěže. Pokud tedy přistoupíte k holení klínu, začnete se probírat vším, co je k tomu třeba. Epilace? Vosk? Holicí strojky? Krémy? Vosky? A jak postupovat při holení?

Vyberte správnou pěnu na holení

Budete-li se holit s pomocí holicího strojku, pak je nutno sáhnout po správné pěně na holení. Vyhněte se mýdlům nebo sprchovým gelům. Ty mohou pokožku podráždit. Holicí pěna by měla být určená pro citlivou pokožku. Díky ní bude holení jednodušší, pokožka bude zvlhčená, vyhnete se zarůstání chloupků a podobně.

Kvalitní holicí strojek

Pro holení intimních partií vybírejte kvalitní přístroj, proto klasická a levná jednorázová holítka vynechejte. Ideální jsou holicí strojky s otočnou hlavou a více noži, díky čemuž bude pokožka krásně hladká. Mnoho žen používá pánské holicí strojky, které jsou ostré, mají několik nožů a skvěle oholí.

Ostříhání je základ

Pokud začínáte holit své intimní partie poprvé nebo po dlouhé době, pak jsou chloupky určitě delší. Vezměte nůžky a zkraťte chloupky na co možná nejkratší délku. Čím méně chloupku budete následně holit, tím lépe a snadněji to půjde.

Horká sprcha

Nejlepší je holit si intimní partie s pomocí horké vody. Několik minut v teplé vodě pomohou zjemnit pokožku, uvolní se vlasový folikul a holení pak jde mnohem lépe a nebudete muset u toho trávit půl dne.

Mytí

Intimní partie pořádně umyjte a odstraňte mrtvé kožní buňky. Sáhnout můžete po jemném mycím gelu a podobně.

Samotný proces holení

A nyní přichází na řadu holení. Holit je nutno nejdřív ve směru růstu chloupků a poté proti směru růstu. Po stejné oblasti nepřejíždějte několikrát po sobě, protože může být pokožka podrážděná. Ostří žiletky velmi dobře opláchněte od všech chloupků.

Opláchnout vlažnou vodou

Jakmile jste s oholením spokojená, opláchněte vlažnou vodou intimní partie a okolí. Následně vezměte jemný měkký ručník, kterým jemně osušte intimní partie.

Následné ošetření

Na oholenou pokožku je dobré aplikovat tělové mléko nebo nějaký jiný přípravek, který pečuje o pokožku po holení. Použít můžete také dětský pudr nebo kalciovou mastičku. Vyhněte se přípravkům, které obsahují vonné látky a barviva.

Po oholení

Po oholení je dobré obléknout kalhotky z bavlny, které jsou jemné a citlivé k pokožce. Umělá látka není tou pravou a dokonce bavlněné kalhotky mohou bránit před červenými pupínky.

2 Komentáře

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno