Hodně zvláštní triky na kocovinu: Zde jsou rady z celého světa

S alkoholem to přežene občas každý, další den se potýkáte s kocovinou, kterou každý léčí jiným způsobem. Jaký je ten váš? Někomu zabírá česnečka, jiný si dá pořádný hrnek kávy, někdo zase vitamín C a někdo prášek na bolest hlavy a snaží se z kocoviny vyspat. Existuje spousta přinejmenším zvláštních triků a tipů, jak kocovinu léčit. A pocházejí z mnoha zemí. Přinášíme některé z nich.

Citron

V Portoriku údajně věří, že na kocovinu pomůže citron. Ovšem má se dávat do podpaží, zatímco konzumujete alkohol, protože další den se vám kocovina vyhne. Kolik je na tomto tipu pravdy nevíme.

Syrová vejce

Klasický lék na kocovinu, který se občas objevuje ve filmech. Smíchat vaječný žloutek s worcesterovou omáčkou, solí a pepřem a následně vypít údajně umí hotové zázraky. Jen teda nevíme, jestli se to vůbec dá pozřít.

Vrabčí trus v brandy

Už sám název zní dost nevábně. V Maďarsku po páteční či sobotní noci sáhnou po brandy. I když se zaříkáváte, že už nikdy, opravdu nikdy nebudete pít, podle Maďarska máte vyzkoušet údajně tuto metodu. Do brandy přidejte pár kousků vrabčího trusu a vypít.

Sušený býčí penis

V Itálii také chtěli vyzrát nad kocovinou a tak je napadlo konzumovat sušený býčí penis. Učiněná lahůdka, nemyslíte?

Kombinace octa a vody

I když vás to asi úplně nepotěší, kombinace octa, vody a sodíku by mohla skvěle pomoci. Údajně bojují proti dehydrataci a zvyšuje energii v těle. Když vám tato směs nedělá dobře, můžete přidat med a osladit si jí.

Prairie Oyster

Osvědčený vyprošťovací drink, který je z 19. století. Jde o koktejl z rajčatové šťávy, syrového vejce, worcesterové omáčky, citronové šťávy, pálivé červené papriky, bílého pepře a olivového oleje. No už to zní jako chuťovka, nemyslíte? Doplňuje do těla vodu, sůl a elektrolyty, které alkohol odčerpal.

Bůvolí mléko

V Namibii s kocovinou skoncuje bůvolí mléko. Smíchá se smetana ke šlehání, tmavý rum, bílý rum s kořením, krémový likér a plnotučné mléko.

Infuze

Jde o rychlý způsob, jak dodat do těla tekutiny. Podává se v nemocnici nebo u lékaře a většinou jen nemocným lidem. Ve Velké Británii na klinice Reviv však tuto metodu začali praktikovat a slibují, že do deseti minut bude po kocovině.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno