Epsomská sůl: Jaké jsou její zdravotní přínosy?

Není jen obyčejnou solí, má blahodárné účinky a to třeba pro zdraví nebo krásu. Jde o vysoce ceněný přírodní prostředek. Trpíte bolestmi, suchou pokožkou, bolestí zad a mnoha dalšími problémy? Pak můžete sáhnout po Epsomské soli. Jdeo velmi dostupnou látku, seženete ji prakticky kdekoliv, je rovněž cenově dostupná. Najdete v ní hořčík, síru a také kyslík. Je velmi podobná klasické kuchyňské soli, ale protože nemá příliš dobrou chuť, asi jí úplně nepoužívejte k ochucení potravin.

Jak ji používat?

Epsomská sůl se ve vodě rozpouští a rozkládá se dále na ionty hořčíku a síranu. Máte hned několik možností, jak jí používat, vyberete si tak způsob, který je vám nejpříjemnější.

Koupel – jedním z nejběžnějších možností použití je přidání do koupele. Jde o příjemné uvolnění, díky kterému se prospěšné látky dostávají lépe do pokožky a do těla.

Aplikace na pokožku – v některých případech můžete Epsomskou sůl aplikovat přímo na pokožku.

Konzumace ústy – jestliže vám nevadí nepříjemná a hořká chuť, můžete konzumovat Epsomskou sůl rozpuštěnou ve vodě.

Jaké jsou účinky epsomské soli?

Pomoc pro vaše vlasy

Epsomská sůl je velmi dobrým pomocníkem pro vlasy. Dodá na objemu, pomáhá proti mastným a zplihlým vlasům. Přidejte do svého klasického šamponu trochu Epsomské soli a umyjte si vlasy tak, jak jste zvyklí. Pro objem smíchejte dva díly Epsomské soli s vlasovým kondicionérem, směs zahřejte v pánvi a následně vmasírujte do vlasů. Nechejte dvacet minut působit a poté důkladně opláchněte.

Mírní nepříjemné bolesti

Jestliže vás trápí nepříjemné bolesti, jejichž původ přesně neznáte, můžete nejdřív vyzkoušet Epsomskou sůl. Může udělat zázraky s bolestí hlavy, pomáhá mírnit napětí ve svalech.

Funguje při zácpě

Epsomská sůl je velmi dobré projímadlo, takže máte-li problémy s vyprazdňováním, pak si vezměte jednu lžičku Epsomské soli, zapijte vodou a počkejte, až směs zabere.

Posiluje spánek

Pokud máte dočasné problémy se spánkem, pak vyzkoušejte koupel s Epsomskou solí. Celkově pomůže odstranit stres, napětí všech svalů v těle a celkově vás uklidní a povzbudí k lepšímu spánku.

Léčí popraskané a suché nohy

Také máte občas suché a popraskané paty? Je to nepříjemné, občas bolestivé. Pečujte o takto narušenou pokožku s pomoci Epsomské soli. Smíchejte ji s olivovým olejem, kastilským mýdlem a oblíbeným éterickým olejem a použijte na paty a nohy.

Pomáhá při kocovině

Lžička Epsomské soli smíchaná s vodou může pomoci odplavovat z těla toxiny. Musíte však pít hodně vody, zavodnit tělo.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno