Džínové kousky: Jak je spolu kombinovat?

Kombinovat džínovinu s džínovinou může být věc ošemetná, musíte to udělat správně, jinak nemusí váš outfit vypadat nejlépe. Džíny jsou velmi populárním kouskem v šatníku, nestárnou a jdou s každou módní vlnou. Mají je ve skříni i největší hvězdy stříbrného plátna a dokonce také vévodkyně Kate má, podle slov módních poradců, také nějaké ve své skříni. Snaha o dokonalost vám může přinést spíš škodu, než užitek. Méně je někdy více, to už všichni vědí. Jaké další rady a tipy je dobré sledovat při kombinaci denimu s denimem?

Hrajte si s barvami

Než začnete kombinovat nejrůznější odstíny modrého denimu, začněte s něčím jednodušším, co vám bude sedět. Například bílé džíny a modrá džínová bunda nebo černé džíny s chambray (šámbre) košilí. A co je to chambray? Jde o materiál, jehož základní materiál je bílý a propleten napříč barevnými nitěmi. Látka se tak jeví jako jednobarevná, ale není.

Stop džínovým doplňkům

Jestliže na sebe obléknete džíny, pak se rozhodně vyvarujte džínovým doplňkům. Řekněte proto ne džínovým botám, džínovému klobouku, kabelce, náušnicím a dalším a dalším doplňkům.

Sáhněte po lichotivých džínových odstínech

Obecně platí, že světlejší odstíny denimu upozorňují na určité části těla a ty tmavší odstíny zase opticky postavu zúží. Mnoho žen tedy volí tmavé džíny a světlejší denimové topy nebo saka.

Otrhané džíny

Otrhané, roztřepené nebo roztrhané džíny nebo šortky jsou aktuálně v módě a působí velmi dobře. Nebojte se proto pořídit si tyto kousky, popřípadě si je můžete sami vyrobit, fantazie se meze nekladou.

Inspirujte se, ale nekopírujte

Internet je skvělým prostředkem pro módní inspiraci. Viděli jste slavnou herečku nebo herce a líbilo se vám jeho oblečení? Inspirujte se. Ovšem pozor, nekopírujte. To, co sluší jednomu, nemusí slušet vám. Navíc, oni se pohybují na večírcích, tam je jiný dresscode. Když se řekne denim, vybaví se vám drsní kovbojové? Můžete si z nich vzít pár kousků, ale mimo vaší pozornost by měly zůstat kovbojské boty, klobouky a podobně.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno