Dovolená a menstruace: Je bezpečné se koupat v bazénu s tamponem?

Menstruace v období dovolené není nic, co by si ženy přály. Nicméně dnes už mohou bez problémů plavat s pomocí tamponu. Doba šla dopředu a dnes už se ženy nemusí vzdávat svých oblíbených činností jako například plavání v bazénu, v moři, cvičení, běhu nebo dokonce i koupání. Chce to jen pořídit si krabičku tamponů a je po problému.

Bazén a tampony

Už dávno neplatí mýtus, který vznikl asi ještě v době, kdy v obchodech byly k dispozici jen menstruační vložky, že se při menstruaci nesmí plavat. S tampony a dalšími pravidly, které budete dodržovat, se nemusíte vůbec ničeho bát. V podstatě ani nepocítíte nějakou změnu a nikdo na pláži nebo u bazénu si nevšimne, že aktuálně máte své dny. Jak tedy bezpečně využívat tampon při koupání v bazénu?

Bezpečnost především

Pokud jste ještě nevyzkoušely tampony, pak je určitě lepší vyzkoušet je před dovolenou nebo před koupáním v bazénu. Uvidíte, jak se budete cítit, jak vám bude tampon vyhovovat. Dnes už na trhu existují malé tampony, se zúženou špičkou, s aplikátory pro lepší zavádění a podobně. Zavedete-li si tampon správně, pak se nebudete muset bát toho, že protečete nebo že při plavání tampon vyklouzne.

Silná menstruace

V reklamách se dozvíte, že tampony zvládnou všechny, dokonce i silnou menstruaci. Některé ženy však popisují, že při silné menstruaci do bazénu s tamponem raději nejdou, protože je to pro ně nepříjemný pocit. Záleží na každé ženě. Když však budete tampony vyměňovat častěji, pak není důvod se vyhýbat bazénu ani při silné menstruaci.

Pozor na hygienu

Tampon se doporučuje zavést těsně před koupáním, určitě tedy zapomeňte na to, že si jej zavedete ráno a až za hodinu s ním jdete plavat. Po každém koupání je nutno ho zase vyměnit. Zamezíte tak možným problémům a nepříjemnostem.

Co infekce a záněty?

Není důvod se bát infekce nebo zánětů, pokud neplavete ve vodě, která je znečištěná nebo špinavá, pak není důvod se strachovat. Bazény jsou chlórované, takže by nemělo hrozit žádné nebezpečí.

3 Komentáře

  1. Jděte už do prdele s vaší menstruací. Jen přispíváte k tomu, že se chlapům začnou ženský hnusit. Celý život se jen točí okolo jejich krvácení, zánětů, páchnoucích výtoků, premenstruačních a postmenstruačních syndromů. Mají ty chudinky vůbec čas myslet na něco jiného.

    • To je krutá realita chlapče, buď rád že jsi toho ušetřen, kdybys měl mít tyto problémy tak by ses posral.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno