Domácí těhotenské testy: Cukr nebo pampeliškové listy mohou prozradit, že jste v tom

Máte-li pocit, že jste těhotná, tak si koupíte test. Existuje však několik způsobů, jak detekovat těhotenství. Těhotenství a následný porod je zásadní změna v životě každé ženy. Když se žena těší na dítě, obvykle prožívá celé těhotenství. A sním i dobu, kdy se o tom, že je těhotná, dozví. Obvykle je to z těhotenského testu nebo při vyšetření u gynekologa. Lze však poznat, že jste těhotná také z dalších jiných příznaků. Jakých?

  • Zmeškaná perioda
  • Citlivá ňadra
  • Otoky nohou
  • Zvracení
  • Ranní nevolnost

Každé tělo reaguje jinak, některé ženy nepociťují žádné problémy během prvních měsíců, další trápí nevolnosti nebo zvracení. Zda jste těhotná nebo nejste, můžete zjistit i jinak než s těhotenským testem. Je neděle, vy nemáte žádný test doma, ale potřebujete zjistit, zda jste nebo nejste těhotná?

Jak domácí test funguje?

Klasický těhotenský test funguje tak, že se zjisťuje přítomnosti hCG (lidský choriový gonadotropin) v moči. Uvolňuje se, když žena čeká dítě. Jsou i babské způsoby, jak tuto přítomnost odhalit. Během testů buďte opatrní a ujistěte se, že jej provádíte správným způsobem. Stoprocentní jistotu získáte samozřejmě jen u lékaře, proto když vám některý z testu vyjde pozitivní, pak si pro potvrzení zajděte na prohlídku k lékaři. Jaké domácí testy můžete vyzkoušet?

Cukr

Jeden z nejjednodušších domácích testů. Do misky dejte tři polévkové lžíce cukru a na ní využijte ranní moč. Jestli se cukr rozpustí, test je negativní, pokud se tvoří kostky, výsledek je pravděpodobně pozitivní.

Test moči

Dejte moč do lahvičky a umístěte jí na rovný povrch, nedotýkejte se jí. Nechejte po dobu 24 hodin a poté lahvičku zkontrolujte. Je-li v horní části lahvičky tenká bílá vrstva, je výsledek pozitivní, jinak je negativní.

Pampelišky

Listy pampelišky nakrájejte a dejte do misky, nevystavujte slunečnímu záření. Pijte dostatečné množství vody, abyste zaplnili svůj močový měchýř. Do moči ponořte listy a po deseti minutách je zkontrolujte. Jakmile mají na sobě červené hrbolky, pak může být test pozitivní. Jde o jeden z nejlepších domácích testů.

Pšenice

Na směs pšenice a ječmene nalijte moč. Pokud směs vyklíčí, je to dobrá zpráva!

Borovice

Vezměte různé části borovice, větvičky a jehličí. Promíchejte a přidejte moč, kterou nechejte působit po dobu deseti minut. Změní-li větve či jehličí barvu, pak může jít o pozitivní výsledek testu.

Bělidlo

Do plastového kelímku dejte vzorek moči a promíchejte jej s bělidlem. Pokud směs začne pěnit, jste možná těhotná.

Mýdlo

Jednoduchý a účinný test, vezměte kus mýdla a nalijte na něj moč. Jestliže se začne tvořit pěna, pak se může jednat o těhotenství.

Ocet a šťáva z tuňáka

Při tomto testu se využívá tuňáková šťáva a ocet. Smíchejte ¼ šálku octa a šťávu z tuňáka. Do této směsi přidejte moč. Pokud se barva směsi změní na zelenou, výsledek může být pozitivní, je-li barva žlutá či oranžová, výsledek může být negativní. Tento test ale nemusí být tak přesný.

Víno

Smíchejte víno s močí, bude-li barva moči světlá nebo žlutá, může se jednat o těhotenství.

Zubní pasta

Do misky dejte zubní pastu, ke které přidejte moč. Změní-li se na modrou, může jít o těhotenství.

Směs peroxidu a tylenolu

Při tomto testu je nutno použít ranní moč. Do misky nalijte moč a přidávejte peroxid a tylenol ve stejném poměru. Začne-li se měnit kapalina na modrou, je test možná pozitivní.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno