Dokonalá fotografie – jak na ní pózovat, aby vám to slušelo?

Fotky nejen z dovolených jsou takovou příjemnou vzpomínkou, ale vždycky si říkáte, proč ostatní vypadají dobře a já ne? Někdy prostě jen máte příliš vysoké nároky a vidíte se až zbytečně kriticky. Sledujete fotografie, na kterých jste s kamarádkami a potichu zuříte? Jak je možné, že ona vypadá vždycky dobře a vaše fotky nejsou zrovna oslnivé podle vás? Stačí se jen držet několika kroků, které vám pomohou na fotografii vypadat skvěle!

Správná póza

Jedním z nejdůležitějších kroků, které vám zaručí skvělou fotografii je správná póza. Modelky také vypadají dobře, ale je to hodně ovlivněno tím, jak pózují. Narovnejte se, ramena tlačte dozadu, zatáhněte bříško. Když vytočíte jedno rameno lehce k fotoaparátu, máte vyhráno. Opticky zeštíhlit pás umí ruka v bok. Delší nohy zase vykouzlí mírně pokrčená nožka.

Pozor na světlo

Světlo může být váš přítel, ale také velký nepřítel. Nefoťte se pod přímým a ostrým světlem, to vám a vaší pleti spíše ublíží. Tlumené světlo nebo hra stínu (pokud chcete uměleckou fotku) je to pravé. Nejlepší je fotit se ráno nebo pozdě odpoledne. Světlo na boku působí emotivněji.

Použijte jazyk

Trápí vás dvojitá brada? Pak určitě nefoťte selfie zespodu, protože vám to opticky ještě přidá další bradu. Vždycky raději ruku mírně zvedněte nahoru, což vás bude nutit hlavu zvednout a druhá brada zmizí. Dále můžete přitisknout jazyk na horní patro a usmát se. Možná trochu zvláštní, ale přesto účinné na druhou bradu. Tento trik si oblíbily i některé herečky a modelky.

Správně natočený obličej

Profesionální fotograf má kromě kvalitních přístrojů také mnoho dalších věcí, které pomáhají ke kvalitě fotky. Aby obličej nevypadal širší, natočte správně obličej. Zvedněte mírně bradu nahoru nebo jí naopak dejte o něco dolů a zaměřte se na nějaký objekt, který máte v zorném úhlu.

Mrkněte

Těsně předtím, než se zmáčkne spoušť, mrkněte. Vyhnete se tak tomu, že budete mít na fotce zavřené oči, ale nebudou ani přimhouřené. Po mrknutí otevřete oči doširoka, což působí velmi hezky. Pozor ovšem na vykulené oči!

Nekoukejte do objektivu

Při focení se nedívejte přímo do objektivu, ale lehce nad objektiv, čímž se vyhnete šilhavému efektu, který na fotkách nepůsobí dobře. Rovněž mějte na paměti, že čím blíž budete k fotoaparátu, tím budete vypadat větší. Raději se držte v pozadí.

Opakování je matka moudrosti

Nikdo neříká, že všechny tyto triky dohromady dají vzniknout té nejlepší fotce. Všechno je to o tréninku a opakování. Trénujte před zrcadlem a posléze se zkoušejte fotit a uvidíte, co je špatně, kde je třeba se zlepšit. Opakování a vylepšování vám pomůže k dokonalé fotografii!

Komentář

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno