Diamantový prsten i dinosauří kosti – to všechno můžete najít ve svých domech

Pořídíte-li si nový dům, chystáte se do něj stěhovat, budete bydlet v novém. Někdy se mohou objevit zajímavé věci. Když začnete vyklízet staré věci v domě a jdete například na půdu nebo do sklepa, můžete najít spoustu zajímavých věcí. Kromě prachu, špíny, sutě a mnoho dalších nepodstatných věcí to mohou být pěkné bizarnosti!

Diamantový prsten

Před třinácti lety jedna žena v Kanadě byla zničená, že ztratila svůj svatební prsten, zatímco plenila zahradu. V roce 2015 se konečně našel – na mrkvi. Mrkev prorůstala přes prsten, což mu umožnilo se skrývat pod hlínou.

10 miliónů dolarů ve zlatých mincích

Během venčení svého psa na pozemku v Sierra Nevada jeden pár zahlédl, že z hlíny vylézá něco zrezivělého. Místo toho, aby pokračovali ve své procházce, rozhodli se, že se podívají, o co jde. A to se jim vyplatilo, protože našli plechovku naplněnou zlatými mincemi. Kopali a kopali a našli další plechovky. Celkově to bylo víc než deset miliónů dolarů. Pro pár to byl neskutečný okamžik, bylo tomu těžké uvěřit.

Odcizené církevní zvony

Také v České republice se objevil velmi zajímavý nález. V roce 2013 si majitel domu nechal vyměnit nové trubky a přišel na zajímavý nález. Objevil velké zvony kostela, které byly stovky let staré. Ukázalo se, že zvony byly ukradeny z místního kostela a to téměř před jedenácti lety. Úřady odhadují, že zloděj zvony ukryl s myšlenkou vrátit se k nim. Proč to však neudělal? To už nikdo neví.

Dinosauří kosti

Na své zahradě můžete mít opravdu staré kosti. V roce 1997 byla nalezena kost, která byla následně dána do kůlny s tím, že se k ní později ten, kdo jí našel, vrátí. Asi se tak nestalo, protože v roce 2013 byla převezena do místního muzea. Kost se ukázala být stará téměř 250 miliónů let.

Pohřebiště

Četli jste mnoho o New Orleans? Pak určitě víte, že je to zajímavé místo. Dokonce jste možná četli, jak zde zacházeli s mrtvými. To je také důvod, proč nemohl být jeden muž překvapen, když na své zahradě kopal díru pro bazén a našel pohřebiště z 18. století. Našlo se zde celkem 13 pozůstatků lidských těl. Majitel však překvapený nebyl, je to součást kultury New Orleans, poznamenal.

Gepard

Běžně se na zahradě objevují veverky, jeleni, brouci, myši, možná medvěd nebo los, v Kanadě. V roce 2008 si devítiletý chlapec hrál v domě, když viděl zvíře, které vypadalo jako gepard. Chlapec vběhl dovnitř a rychle oznámil své matce, co viděl. Ukázalo se, že utekl z nedaleké zoo a podle nich je velmi krotký, jako domácí pes.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno