Délka menstruace aneb jak dlouho trvá ta první a po porodu?

Menstruace je přirozený koloběh života, který potkává snad všechny ženy v určitém věku. Je to známka toho, že je žena aktivní a schopná pro další reprodukci. Ač jí dnes ženy už netabuizují a hovoří o ní, ale každá ji prožíváme jinak. V tomto období nemají ženy zrovna nejlepší náladu, cítí se podrážděně, vše je popudí, bolí je tělo, hlava, záda. Všechno je v té době nějak jiné. První den nebo dva může dokonce nepříjemně bolet břicho, můžete cítit silné křeče a krvácení také není příjemné. Mnoho žen má už své vychytávky, kterými si menstruaci zpříjemňují a snaží se ji „přežít“. Termolahve, léky na bolesti, teplá voda, bylinkové čaje a mnoho dalšího. Jak je to s první menstruací a s menstruací po porodu?

Jak dlouho trvá první menstruace?

První menstruace je v životě dívky velký zlom. Z holčičky se stává dívka, v podstatě žena. Tělo se mění. K první menstruaci dochází mezi desátým a patnáctým rokem života mladých dívek. Závisí to na genetice, výšce, hmotnosti, procentu tuku a vody v těle a podobně. Není možno jej nějak ovlivnit nebo dokonce mu zabránit či jej popostrčit. Tím, že v tomto procesu hraje roli genetika, můžete vypozorovat, v jaké době asi u dívky nastane první menstruace.

První menstruace může být silná, ale třeba také slabá, záleží opět na genetice a spoustě dalších věcí. Je nutno počítat s tím, že první dva roky bývá menstruace pohyblivá, je nepravidelná. Cyklus nebývá nijak pravidelný, takže se dívky nemusí být. Může trvat od dvou do sedmi dní. Bolesti v podbřišku, únava a podobně, to není nic, co by dívky nezažily. Vše lze zmírnit s pomoci termolahví, léků nebo babských rad.

Jak dlouho trvá menstruace při antikoncepci?

Máte také problémy s menstruací? Je nepravidelná, bolestivá, velmi silná a dlouhá? U takovýchto problémů se může zapojit antikoncepce. Umí chránit nejen před nechtěným těhotenstvím, ale umí také upravovat menstruační cyklus. Mnohé ženy potvrzují, že při užívání antikoncepce se jejich menses upravil. Odezněly nepříjemné křeče, které je udržovaly půl dne v posteli, při kterých jim bylo špatně. Zmírní se také krvácení, nebývá tak silné a někdy dokonce ani tak dlouhé. Při užívání antikoncepce je délka menstruace různá, obvykle 3 až 4 dny, někdy však také 2 dny.

Jak dlouho trvá menstruace po porodu?

Po porodu už nebude nic jako dřív a to dokonce ani vaše menstruace. Tělo se vyrovnává s hormonální smrští, která se s těhotenstvím a porodem odehrála a než začíná fungovat tak, jak má, chvíli to trvá. Dokud ženy kojí, nedochází obvykle k pravidelnému krvácení. Nicméně existují ženy, které mívají v této době pravidelnou menstruaci. Jsou ženy, které mají menstruaci po porodu krátkou, ale také ženy, které menstruují měsíc v kuse. Po porodu se také mnohým ženám menstruace upravuje, je pravidelná, slabší a nebývá tolik bolestivá.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno