Cucflek: Razítko lásky nebo nebezpečná věc?

jak se zbavit cucfleku

Během puberty se snad každý pral s cucflekem a strachem, co tomu řeknou rodiče. Snažili jste se jej všemožně zakrýt. Šátek na krku i v parném létě, rozpuštěné vlasy zakrývající krk, roláky, i když není tuhá zima a podobně. Rodiče z něj šíleli, ale pro teenagery to znamenalo, že je jejich přítel či přítelkyně bezmezně miluje. Ve škole s tím machrovali a cucflek dávali na obdiv kamarádům. Co vlastně cucflek je? Jak ho lze udělat? Jak se s ním vypořádat a zbavit se ho?

Co je to cucflek?

Cucflek? O co vlastně jde? Jde o zlidovělé označení pro modřinku nebo skvrnu na kůži, která vzniká intenzivním líbáním, sáním kůže nebo také jemným kousáním. Během těchto procesů dochází k poškozování podkožních cévek. Jde v podstatě o drobný hematon, který zmizí během několika dní až týdnů. Ač se to může zdát jako naprostá banalita, ale právě vášnivý otisk lásky může v těch nejhorších případech skončit až smrtí.

Podobně jako v Mexiku, kde sedmnáctiletý mladík zemřel. Příčinou smrti byla rozsáhlá mrtvice. Mladík si nechal svou přítelkyní udělat na krk cucflek, ovšem v krční tepně se vytvořila sraženina, která tělem putovala až do mozku a tam způsobila výše zmíněnou rozsáhlou mrtvici. Ne vždycky je cucflek zdraví a životu nebezpečný, drtivá většina se vstřebá a časem zmizí. Nebezpečí však u cucfleku může hrozit.

Jak udělat cucflek?

Otázka – jak udělat cucflek – se většinou dere z úst pubertálních jedinců a mladistvých. Není to však nijak složité, mnohdy se cucflek utvoří během vášnivé chvilky, vášnivého líbání, nejčastěji na krku nebo v oblasti dekoltu, ale také v jiných oblastech. Někdy se může cucflek vytvořit také jemným kousáním. Vlivem toho popraskají drobné cévky pod kůží a cucflek je na světě!

Jak se zbavit cucfleku?

Jak se nejrychleji zbavit cucfleku? Asi neexistuje spolehlivá a stoprocentní metoda, kterou se zbavíte cucfleku během pár minut. Intenzitu tohoto „razítka vášně“ můžete zmírnit a snadněji se ho tak zbavíte. Vyzkoušejte tyto babské rady a osvědčené tipy.

Ledujte

Jak se zbavit cucfleku na krku? Pomůže kostka ledu. Ideální je použít ihned po vytvoření cucfleku, případně co nejdříve. Přiložte kostku ledu, čímž zastavíte růstu cucfleku a také se tím zmírní otok, který by se vytvořil.

Polévková lžíce

Obyčejná polévková lžíce a jaké dokáže divy! Dejte jí na pár minut do mrazáku a poté přiložte na místo, kde se cucflek objevuje. Ideální je opět přiložit lžíci ihned po vytvoření.

Zubní pasta

Obyčejná zubní pasta vám může pomoci v boji s cucflekem. Má-li navíc bělící účinky, je určitě ta pravá. Potřete „razítko lásky“ zubní pastou a nechejte působit.

Aloe vera

Na cucflek můžete použít gel z aloe vera, potřete postižené místo silnou vrstvou a následně nechejte deset minut působit, následně setřete, ale neoplachujte. Postup opakujte dvakrát denně.

Banánová slupka

Na cucflek můžete přiložit banánovou slupku, stačí ji na půl hodinky umístit vnitřní stranou na postižené místo a poté setřete.

Doplňte vitamíny

Jak se zbavit cucfleku přes noc? Zkuste vitamíny C a vitamíny K. Ideálně konzumujte jahody, maliny, kapustu, špenát a podobně. Můžete také navštívit lékárny a zakoupit si mastičku na tyto hematomy.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno