Co ve skutečnosti znamenají sny? Létání, sen o vypadávání zubů či pavouci

Vědci se snažili rozklíčovat, co který sen znamená. Přišli s několika scénáři, které mohou pomoci k pochopení emocí. Určitě jste se někdy probudili uprostřed noci leknutím. Něco se vám zdálo, nebyl to hezký sen, ale noční můra. Asi každý se někdy probudil s tím, že se mu nezdál zrovna hezký sen. Jindy se probudíte s úsměvem na tváři a cítíte se dobře, odpočatě.

Mluví k vám podvědomí

Sny jsou bohatou směsicí obrazů, metafor, emocí a mohou silně ovlivňovat vzrušující nálady. Když pracujeme se sny, rozvíjíme symbolické zobrazení. Je to něco jako čtení dopisu, který nám poslala naše mysl. Můžeme získat přehled o tom, co skutečně cítíme či co aktuálně potřebujeme v lidských vztazích.

Snění může být univerzálním jazykem, přestože se objevují stále ta samá témata, ty samé obrazy. Jste jediní, kteří mohou vlastní sen interpretovat, jde z vašeho podvědomí. Když pracujete se svými sny, zaměříte se na ně, můžete zjistit, jaký význam pro vás mají. Přinášíme základní symboliku snů. Co vše znamenají a jak vám mohou pomoci.

Sny o ztrátě či vypadávání zubů

Jde o poměrně běžný sen, spousta lidí má podvědomý strach z toho, že se jim ulomí či jim vypadnou zuby a to se promítne do snu. Sny o vypadávání zubů se spojují často s pocity nejistoty a nestability. Může to mít vliv na změny života a určité ztráty. Můžete skrývat to, co opravdu cítíte, předstíráte, že je vše v pořádku. Sen může být signálem, že je nutno zkoumat, co se aktuálně děje a začít vše nějakým způsobem řešit.

Ve snu létáte

Létací sny jsou časté, může to být velmi nabíjející a neuvěřitelný pocit. Spojuje se s výkonnými sexuálními a tvůrčími energiemi. Ve snech se létání spojuje často se smyslem pro svobodu a sebevědomím. Je důležité také to, jak létáte. Potýkáte se s problémy nebo létáte bez námahy? Jestliže v létacím snu míříte vzhůru, může to být pozitivní pro vaše emoce, jste v pohodě, cítíte se dobře. Jestliže klesáte, máte problémy, pak se objevuje něco, co vás sráží, může to odhadovat vaší aktuální životní situaci.

Útěk

Ve snu před něčím nebo někým utíkáte. Z takových snů se probouzíte úlekem, s bušením srdce a cítíte nebezpečí. Může za tím být strach, který člověk prožívá. Díky těmto snům lépe odhalíme jádro strachu, důvody, které za ním stojí a jednoduše vše vyřešit.

Sny o budovách a vozidlech

Někdy je ve snech tělo často zastoupeno budovami nebo vozidly, pokud budete snít o rozbité budově nebo vozidle, které nefunguje správně, může to odrážet stav, ve kterém se nachází vaše tělo. Zdálo se vám o tom, že řídíte auto a brzdy vypoví službu? Může to poukazovat na selhání zdraví nebo neschopnost zpomalit vlastní život. Lidé, kteří ve snech neustále řídí, se snaží pracovat lépe a více. Takový sen může naznačovat pauzu, přestávku.

Partnerova nevěra

Když se vám zdá, že člověk, kterého milujete, vás podvádí, může vás to pořádně rozrušit. Takové sny mohou symbolizovat pocity o životě, ptáte se, zda vás partner opravdu nepodvádí. Může to odrážet také váš vztah, možná potřebujete něco změnit, zamyslet se nad celým vztahem.

Pavouci a další hmyz

Pavouci a všelijaký další hmyz je ve snu běžný a mnoho lidí jim nepřikládá žádný význam. Zamyslete se nad tím, jak jste se ve snu cítili. Byl to dobrý pocit? Nebo jste se cítili spíše vyděšení či zvědaví.

Sny o vlnách

Sní se vám o velké vlně v oceánu nebo o přílivové vlně? Může to být děsivé nebo také fascinující. Zaměřte se na emoce během tohoto snu. Oceán může ve snech symbolizovat určité procesy, co právě aktuálně řešíte. Vlny mohou také symbolizovat velké emoce a tvůrčí činnost.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno