Co dělá vaše vagína, když spíte? Je poměrně zaneprázdněná!

Také přemýšlíte, co se děje s tělem během spánku. Co jednotlivé orgány? Mozek? Ledviny? Játra? Nebo co taková vagína? Ukládají se tyto orgány také ke spánku nebo naopak pracují a jsou činorodé? Budete se divit, ale vagína si během noci neodpočine. Naopak je zde poměrně rušno, můžeme i říci, že je docela dost zaneprázdněná.

Spousta aktivity

Ano, v oblasti vagíny je během spánku poměrně dost aktivity, zejména během REM fáze spánku. Docela se to podobá mužskému penisu a všemu, co se v něm odehrává právě v noci. Během osmi hodin spánku, které si dopřáváte, aby se doplnila energie do těla a tělo bylo také odpočaté, má vagína spoustu práce. Je zaneprázdněna. Ale nebojte, dějou se tma pozitivní věci!

Jde o takzvané noční tumescence klitorisu (zduření, naběhnutí). U mužů se tento proces jmenuje podobně, noční tumescence penisu. Obvykle se u mužů tento proces označují za ranní erekci. Ve srovnání s muži je však tento proces u žen velmi málo známý. Dojde tedy ke spontánnímu zduření klitorisu během spánku nebo také při probuzení.

Zejména během REM spánku

Předpokládá se, že tento jev se objevuje nejčastěji během REM fáze a spojuje se s absencí norepinefrinu, což brání průtoku krve do genitálií. Za jednu noc člověk dosáhne čtyř až pěti REM fází, takže to pro lidské tělo znamená spoustu norepinefrinu.

Ženy na rozdíl od mužů mají větší pravděpodobnou orgasmu během snění. Někdy si ten sen a orgasmus zapamatují, ale většinou si jej a tím pádem také případný orgasmus ani nepamatujete. Také se vám stalo, že se občas během noci najednou probudíte? Pak to může být způsobeno právě tímto stavem a orgasmem.

Stále je však tento jev pole neprozkoumané a podle mnoha lékařů je zapotřebí víc výzkumů na toto téma. Jedno si však můžeme odnést, ženská vagína v noci nespí a pracuje. A to na podobné bázi, jako mužský penis.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno