Cibule superhrdinka: S čím umí pomoci obyčejná cibule?

Cibule je nepostradatelným pomocníkem snad v každé kuchyni a mnoho lidí si ani neumí představit život bez ní. Dává se pod maso, jako základ do omáček, do pomazánek, salátů, zkrátka všude. Mnoho lidí konzumuje cibuli také syrovou, někdo ji snese jen a pouze ve vařeném jídle. Jaké jsou další možnosti, jak použít cibuli? Nejen jako výborný sirup proti kašli? Kde dále použít cibuli? Tyto triky vás příjemně překvapí!

Pomáhá odstranit vůni nové barvy

Rozhodli jste se vymalovat dům a rovnou také ložnici? Všechno vypadá krásně, je vše čisté a uklizené. Dokonce ta čerstvá vůně vám přijde příjemná. Ovšem večer, když si jdete lehnout, to už není tolik příjemné. Dokonce kvůli tomu nemůžete usnout? Rozkrojte cibuli napůl a dejte do misky. Čerstvá vůně po malování bude pohlcena během pár hodin.

Pomoc po včelím bodnutí

Potkalo vás včelí bodnutí, které je nepříjemné? Štípe to, pálí a vy rychle hledáte něco, čím to zmírnit. Plátky cibule, které jste měli původně připravené na grilování položte na postižené místo. Uleví se vám od bolesti. Nejde o léčbu bodnutí, pouze to tlumí bolest, takže při alergiích vyhledejte lékařskou pomoc.

Pomoc při popálení

Cibule není skvělým pomocníkem jen při mírnění bolesti u včelího bodnutí, ale také je skvělá ve chvíli, když se spálíte. Čerstvá cibulová šťáva je skvělým pomocníkem na čerstvé popáleniny. Dokonce také pomáhá bránit tvorbě puchýřů. Důležité je, aby šťáva byla opravdu čerstvá. V případě popálení vezměte cibuli, rozřízněte a aplikujte na postiženou oblast.

Brání černání avokáda

Rozřízli jste avokádo, ale využili z něj jen půlku? Dejte jej do misky spolu s rozříznutou cibulí a umístěte do lednice. Oxid siřičitý je sloučenina, která pomáhá proti černání ovoce.

Pomoc pro námrazu

Ráno co ráno trávíte v zimě škrábáním námrazy na oknech? Taková obyčejná cibule může pomoci i proti tomu! Jednoduše totiž setřete námrazu na čelním skle cibulí. Cukr, který najdete ve šťávě z cibule, vytváří bariéru a pomáhá rozkládat led.

Pomoc proti akné

Smíchejte cibuli, ovesné vločky a med v mixéru a vzniklou pastu rozetřete na akné a jizvičky po akné. Nechte masku působit deset minut a poté smyjte z obličeje.

Pomoc proti rzi

Musíte se zaobírat rzí, která se snaží útočit na vaše nože? Jednoduše s ní zatočte! Zařízněte velkou cibuli tak, aby v ní byla nasunutá celá čepel a nechte chvíli působit.

Čistění grilu

Také se vám nelíbí, jak snadno a rychle se ušpiní mřížka a rošty grilů?  Chcete jej odstranit, ale vždy musíte nakoupit drahé a ne vždycky účinné prostředky? Cibule pomůže uvolnit špínu a zbytky jídla. Gril nejdřív zahřejte, a jakmile bude vlažný, otřete pořádně cibulí.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno