Chcete více cvičit, ale chybí vám disciplína? 7 tipů, které vás dokonale namotivují!

Únava, moc práce, zařizování, rodina – to všechno patří mezi nejčastější důvody, proč z našeho původního plánu jít cvičit obvykle sejde. Příčinou nebývají ani tak povinnosti, jako prostě nedostatek disciplíny. Nechce se nám, proto vlastně nemáme čas a necvičíme. Přitom by stačilo se jenom dostatečně namotivovat! Jak na to?

1) Inspirace

Bojujete s nedostatkem disciplíny? Milujete některou z celebrit, která se pyšní plochým bříškem, nebo naopak idola s vypracovaným „pekáčem buchet“? Najděte si některou z jejich fotek a připíchněte si ji na nástěnku, ledničku, nebo zrcadlo – dívat se na cizí úspěchy pro vás může být skvělou motivací. Disciplínu si mnohem lépe osvojíte, pokud se budete hnát k lepším výkonům.

2) Dosažitelný cíl

Žádné tabulky, ve kterých denně uděláte dvě stě kliků a pět set dřepů, si ani nezakládejte! Na disciplíně vám nepřidají. Nemožné cíle a nároky jsou tou nejhorší překážkou ve cvičení. Stanovte si malé a dosažitelné mety a za plnění se řádně odměňujte. Pokud naopak selžete, nekárejte se, ale vytrvejte – příště se to podaří. Disciplína spočívá v opakování i menšího počtu cviků.

3) Správný úbor

Chybí vám disciplína? Ohákněte se! Pořiďte si legíny a sportovní podprsenku jenom na cvičení, udělejte si copánky, culíky nebo jiný pohodlný účes, zainvestujte do správných bot a nasaďte si sluchátka s oblíbenou hudbou. Cvičení musí probíhat za správných příjemných podmínek, aby vás bavilo!

4) Deníček

Nejste disciplinovaná? Zaveďte si deník se svými úspěchy, ale i s pocity štěstí a dobití energie, které sama sobě na stránkách popíšete. Jen pro případ, že byste příště zapomněla na motivaci jít si dát do těla. Pokud jste facebookový typ, klidně si takový deníček můžete založit veřejně. Sociální sítě jsou skvělý zdroj podpory – každý člověk, který vašemu statusu o hubnutí nebo fotce v kraťáskách dá „Like!“, vám dodává důvody jít zase cvičit.

5) Myslete na budoucnost

Dalším způsobem, jak získat disciplínu může být budoucí cíl. A nám ženám ten nejmilejší. Najděte si šaty, které jste ukrutně zbožňovala, když jste měla o pěkných pár kilo míň. Pověste je na vnější dveře skříně, abyste se na ně pravidelně dívala. Červík, který ve vás začne hlodat při vzpomínkách, jaká jste byla kočka, když jste tyhle krásky nosila, vás pěkně popožene vyrazit do zase cvičit. Hned budete mít disciplíny na rozdávání!

6) Parťačka

Nemáte disciplínu běhat sama po sídlišti nebo zírat na video na Youtube? Porozhlédněte se mezi kamarádkami – vždycky se najde nějaká, která už dávno cvičí a hubne, nebo která se právě chystá začít. Spojte své síly, protože v přátelství se skrývá klíč k úspěchu i na sportovním poli. Cvičit spolu znamená podporovat se a hlavně se vzájemně motivovat to nevzdat. Ve dvou to dotáhnete mnohem dál!

7) Žádný stereotyp

Pokud vás irituje cvičit pořád dokola to samé, nenuťte se do toho, tím se disciplinovanější nestanete. Pokud je na vás pilates moc pomalé, zvolte zumbu. Pokud je na vás aerobic moc poskakování, choďte na jógu. Najděte si cvičení, které bude sedět přímo vám a disciplinovanost přijde sama. Měňte ho klidně každých pár měsíců. Disciplína se dá získat mnohem lépe v činnostech, které vás baví.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno