Buzení ve stejnou dobu: Co za tím vězí a co vám tělo říká?

Probouzíte se každou noc ve stejnou hodinu a přemýšlíte, co za tím vězí? Proč to tak je? Máte v sobě vnitřní hodiny? Podle tradiční čínské medicíny jsou chronické poruchy spánku zpravidla způsobeny nerovnováhou jing a jang (dvě vzájemně opačné síly, které se doplňují), což může narušit tok energie v lidském těle. Jde o energii, která se jmenuje Qi a údajně je všude na Zemi. Tato energie teče volně po těle, když je vše v pořádku. Naopak když se objevuje zdravotní problém, pak je zablokována.

Proč se v noci budíte?

Právě výše zmíněná energie se může zablokovat a zůstat nahromaděná v některém z orgánů v těle. A právě to vás může budit. Tělo tak dává najevo, že má nějaký problém a potřebuje pomoci. Pokud je váš spánek v určitém čase narušen a vy se probudíte, pak může existovat nerovnováha ve vašem těle.

21:00 – 23:00 – problémy se štítnou žlázou

Během první fáze spánku se endokrinní systém znovu vyvažuje a krevní cévy se aktivují. V tuto dobu vás mohou probudit všechny problémy spojené s imunitním systémem, štítnou žlázou, nadledvinami nebo metabolismem. Jestliže během této doby také špatně usínáte, pak to může být známkou stresu. Chcete-li zlepšit usínání, pak zvolte meditaci, jógu nebo relaxační cvičení.

23:00 – 1:00 – problémy se žlučníkem

Žlučník produkuje žluč, která je potřeba k trávení a pro rozklad veškerého tuku, který jste během dne zkonzumovali. Buzení může naznačovat žlučové kameny nebo je nutno upravit příjem tuků ve stravě. Žlučník se pojí také s emocemi, přesněji se zklamáním, špatnou sebeúctou, hořkostí nebo nelibostí. Pro správné fungování je nutno sebepřijetí a odpuštění ostatním.

01:00 – 03:00 – problémy s játry

Když se probudíte v této době, pak to může signalizovat problémy s játry, je v nich příliš mnoho toxinů. Aby mohla játra správně fungovat, pak zkuste pít větší množství čisté vody a také je dobré snížit příjem alkoholu a kofeinu. Probuzení v těchto hodinách může značit negativní emoce jako hněv, frustraci, pocit viny. Je dobré tyto problémy vyřešit, abyste spali celou noc.

03:00 – 05:00 – problémy s plícemi

Plíce jsou prvním orgánem, který se začíná plnit energií Qi, dostává se do nich kyslík, který se dále rozvádí do těla. Probouzíte-li se v tuto dobu a máte příznaky kašle nebo kýchání, pak to může značit nadbytek hlenu či špatné stravy. Plíce se také spojují se smutkem, takže to může znamenat, že vás něco trápí. Lépe usnout vám pomůže dýchací cvičení.

05:00 – 07:00 – problémy s tlustým střevem

Během této hodiny se můžete budit vlivem nerovnováhy v tlustém střevě. Může docházet k zácpě, zvýšení hmotnosti nebo dokonce také k předčasnému stárnutí. Aby fungovalo správně, pak je nutno regulovat spánek. Protáhněte si svaly, pijte spoustu vody a po probuzení použijte koupelnu. Tlusté střevo může souviset se zablokovanými emocemi, netrpělivosti a podobně.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno