Nepříjemné škrábání v krku, problémy s polykáním. Bolest v krku má mnoho příčin a lidé se snaží ji co nejdřív vyléčit. Nejčastěji se objevuje spolu s nějakým onemocněním. Bývá to viróza, chřipka, angína, zánět mandlí a podobné nemoci. Může být i signál závažnějšího onemocnění.
Co platí na bolesti v krku?
Pokud je bolest v krku způsobena nachlazením, angínou, virózou, alergiemi a dalšími nemocemi, které vznikají vlivem bakterií a virů, pak můžete využívat klasické léky, které si pořídíte v lékárnách. Lidé už obvykle mají své prověřené pilulky, sirupy nebo tobolky, které si koupí.
Pokud vsázíte na přírodní metody, také si jistě děláte teplé zábaly, pijete čaje s medem. Pomoci může například také šalvějové kloktadlo, česnek, který smícháte s čímkoliv k jídlu a konzumujete. Vyplatí se také cucat hřebíček, který má analgetické a antiseptické vlastnosti.
Jak je to v těhotenství? Při kojení? A co dát na bolest v krku dětem?
Co na bolest v krku v těhotenství?
V těhotenství ji můžete zmírnit kloktáním slané vody. Smíchejte sůl s teplou vodou a kloktejte. Skvěle také pomáhá heřmánkový čaj, který popíjejte teplý nebo vlažný čaj s medem. Pokud vás bolí v krku déle než pět dní a nemírní se to, pak raději navštivte lékaře.
Co na bolest v krku při kojení?
Při kojení mohou ženy využívat většinu léků. Můžete tedy navštívit lékárnu a nechat si tam poradit, který lék je pro vás nejlepší dle vašich příznaků.
Chcete vyzkoušet něco přírodního nebo babské rady?
Pak popíjejte čaj s medem, jitrocelové, mateřídouškové či podobné sirupy. Pokud se bolest nelepší, jděte k lékaři.
Co na bolest v krku u dětí?
U dětí můžete bolest řešit kloktáním různých zklidňujících léků, cucání pastilek, záleží, jak velké děti jsou. V rámci babských rad se využívá také Priesnitzový zábal na krk – namočte šátek do studené vody, vyždímejte, dejte na krku a omotejte suchým šátkem. Nechejte působit dvě hodiny a poté vyměňte. Pokud se bolest nezlepší během pár dní a, nebo se přidají další příznaky, pak navštivte lékaře.