Babské rady na bolest zubu: Jak si pomoci předtím, než navštívíte zubaře?

Babské rady, když vás bolí zub

Na celém světě existuje víc než tři miliardy lidí, kteří trpí nějakými problémy se zuby, bolest zubů je nejčastější. Také jste se probudili a zastihla vás bolest zubů? Nebo do něčeho kousli a cítili nepříjemnou bolest? O bolesti zubů mnozí lidé tvrdí, že je tou nejhorší, která existuje. Když vás zub začne bolet, pak přemýšlíte, jak si pomoci. Sáhnout po klasických prášcích? Nebo existuje nějaká jiná alternativa? Přinášíme několik tipů, které můžete vyzkoušet na bolest zubů předtím, než navštívíte zubaře.

Hřebíčkový olej

Hřebíčkový olej má řadu zdravotních přínosů, skvěle pomáhá proti bolesti a zejména proti bolesti zubů. Používá se nejčastěji v čínské medicíně a to jako lék na otupení nervů. Měl by se však používat velmi opatrně, neaplikujte jej přímo na postiženou oblast.

Jak používat:

Dvě kapky hřebíčkového oleje aplikujte na bavlněnou podložku a umístěte na postiženou oblast. Popřípadě můžete použít celý hřebíček a začít jej žvýkat.

Mořská sůl

Keltská mořská sůl nabízí řadu zdravotních přínosů, pomáhá budovat imunitu, reguluje srdeční tep, krevní tlak, alkalizuje tělo a také mírní bolesti zubů. Obsahuje přírodní antibakteriální vlastnosti, které zmírňují bolesti zubů.

Jak používat:

Čajovou lžičku soli smíchejte se sklenicí teplé vody. Převalujte v ústech a poté vyplivněte.

Sáčky mátového čaje

Vyluhované sáčky tohoto čaje může pomoci utlumit bolest a uklidnit vaše citlivé dásně. Máta má antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti.

Jak používat:

Použitý sáček mátového čaje nechejte ochladit a poté přikládejte na postiženou oblast a nechejte půl hodiny působit. Můžete čajový pytlík vložit do mrazáku na pár minut a aplikovat postižené místo.

Cibule

Cibule má mnoho antimikrobiálních a protizánětlivých vlastností, které pomáhají zabíjet bakterie, které se v ústech mohou usazovat, což skvěle působí na bolest zubů.

Jak používat:

Ukrojte si kus cibule, oloupejte a začněte v postižené oblasti žvýkat, dokud bolest nezmizí.

Tymián

Jde o bylinku, která je plná antibakteriálních vlastností, můžete jej použít jako antiseptikum a také desinfekční prostředek. Umí likvidovat bakterie, které mohou způsobovat bolesti zubů.

Jak používat:

Přidejte čtyři kapky na vatový tamponek, k tomu dvě kapky vody a přiložte na postiženou oblast. Nechejte působit deset minut.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno