Jsem atraktivní? Poznáte to podle těchto faktorů!

kdo je atraktivní? žena a muž

Jak poznat, kdo je atraktivní a kdo naopak ne? Vědci určili pár zaručených faktorů, které druhé činí atraktivnějšími! Faktory přitažlivosti můžete do jisté míry ovlivnit. Vyzkoušejte můžete hned několik věcí. Co tedy dělat? Obléknout si něco svůdného? Velký výstřih? Boty na vysokém podpatku?

Jste-li žena, pak se usmívejte

Studie ukázaly, že ženy, které se usmívají, jsou atraktivnější. Podobně to platí i pro muže. Úsměv se spojuje s příjemnými pocity, se štěstím a ženskostí. Ženy s úsměvem vypadají přátelštěji a můžům se více spínají sexuální pudy lovce.

Červená barva

Červená barva evokuje vášeň, teplo a také sex. Chcete vypadat atraktivněji? Pak vsaďte na červenou barvu! Proběhlo několik výzkumů v různých zemích a červená barva je vnímána jako atraktivní a sexy napříč kontinenty. Dokonce se ukázalo, že ženy mají tendenci nosit červené a růžové prádlo právě během ovulace.

Dávejte pozor na hlas

Výzkum z Velké Británie zjistil, že vysoký hlas u žen je pro muže přitažlivější. Naopak u mužů je atraktivnější hlubší hlas, který je symbolem rozhodnosti.

Smysl pro humor

Smích a humor je jedním z hlavních důvodů, proč ženy považují své partnery za atraktivní. Možná v tom nejsou tak úplně pudy jako spíše praktická stránka. Pokud máte po boku zábavného člověka, nikdy se s ním nebudete nudit, smějete se společným vtipům a situacím. Komu by to nebylo příjemné!

Milovníci psů

Zvířata jsou součástí lidských životů a výzkum z Kanadě navíc říká, že 35% žen víc přitahují muži, kteří mají doma nějaké zvíře. A kdo by ještě nemiloval malá roztomilá štěňátka? Není tak překvapení, že je třikrát pravděpodobnější, že ženy dají své číslo muži, který má psa. Ženy vnímají takového muže jako citlivého člověka, který má velké srdce.

Buďte milí

Jde-li o přitažlivost, nemusí vše být jen o vzhledu. Lidé, kteří jsou příjemní a milí, bývají atraktivnější. Laskavost nebo také oddanost, to jsou rysy, které ženám připadají atraktivní. Zde možná opět zcela prakticky.

Péče o vzhled

Přitažlivost se pojí i s vaší vlastní fyzickou prezentací. Ano, jde o péči o vzhled! Nejde jen o to mít umyté a upravené vlasy, pěkné oblečení, ale správné držení těla a čisté ruce také hrají roli.

Stop stresu

Stres atraktivitě rozhodně nenahrává. Obvykle je příčinou dalších problémů jako je nevrlost a podrážděnost. Může se tak odrážet i na vzhledu. Dle studií ženy považují za atraktivnější takové muže, kteří mají nižší hladiny stresového hormonu kortizolu.

Plnovous a přirozená krása

U mužů jsou atraktivnější vousy nebo alespoň jemné strniště. Ženy si vousy mohou spojovat s otcem, tedy s někým, kdo je ustálený a ví, co chce. Naproti tomu u žen muži oceňují přirozenou krásu. Jak tedy na denní make-up? Přirozené líčení ano, nicméně silný nános pudru, kilo řasenky a výrazné oční stíny nejsou něco, co by klasické muže upoutalo.

Vyzdvihněte křivky

Ženy mají tendenci si myslet, že muži dávají přednost štíhlým ženám. Není to tak, muži oceňují pěkné ženské křivky. Vysoké podpatky navíc zvýrazní chůzi a jemné houpání v bocích…a to působí na muže mimořádně atraktivně!

5 Komentáře

 1. Musím se smát. Bývalý se cachtal stále, ale o nikoho se nestaral.Miloval pejsky, ale svým dětem se nevěnoval a nikdy jim nic nedal ani nepomohl.A vousy?Ze svého okolí neznám ženu, která by fandila plnovousům a knírům.Dělá to z mužů od určitého věku stařečky.A když si představíte jak se na plnovouse houpá mrška špageta s kečupem nebo je knír od omáčky a polévky, není polibek vůbec přitažlivý.Čím řidší porost na hlavě tím hustší na obličeji.Mladým klukům to často dodá mužnosti, ale těm starším desetiletí.Nepřijde mi to ani roztomilé ani sexy.
  Ale, výjimka potvrzuje pravidlo.

  • No nevim, já mam plnovous ráda. Ale holá tvář se mi líbí taky. Ono to taky záleží na tý samotný tváři. Někdy je lepší, když ji ten plnovous trochu schová 😀 Ale někomu plnovous pro změnu vůbec nesluší. A někdo si může dovolit obojí.
   A jestli se na tom plnovousu něco houpá, tak to vypovídá pouze o tom, že jeho nositel je prase. Znám spoustu lidí, na jejichž vousech se nikdy nic nehoupalo.
   Jinak souhlasim s tim, že knír je hnusnej, ať ho má kdokoli s výjimkou Toma Sellecka 😉

 2. Tak jsme se pobavili a teď vážně.Mě se líbí,když se někdo nepitvoří a nedělá ze sebe co není.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno