Alobal umí nejen držet teplo, ale i čistit nebo brousit

Alobal má ve své spíži snad každá hospodyňka a využití v domácnosti je široké. Zabalíte do něj jídlo, které chcete někomu dát, zabalíte jej pro další využití nebo třeba použijete pro zakrytí pekáče, aby se maso skvěle a rovnoměrně propeklo. Alobal vám však umí pomoci v mnoha dalších věcech. Jak ho můžete efektivně a prakticky využívat?

Skvělý pomocník při pečení

Alobal vám v některých případech umí pomoci ochránit koláče před spálením. Zakryjete jím formu a je hotovo. Alobal můžete využívat také při pečení brambor, masa a dalších jídel.

Vytvořte si vlastní formu

Chcete upéct koláč nebo dort ve tvaru srdce, hvězdy a podobně? Nač kupovat drahé formy, které využijete jen jednou nebo dvakrát? Poslouží vám alobal! Vytvořte silný dlouhý pás, který poté složíte do požadovaného tvaru v plechu nebo dortové formě. A koláč nebo dort ve tvaru, který chcete, můžete snadno upéct!

Pečivo v teple

Není pro vás nic lepšího než pečivo čerstvě vytažené z trouby, ještě krásně teplé? Jakmile vytáhnete čerstvě upečené pečivo, zabalte jej do ubrousku a pod něj vložte vrstvu alobalu. Ten odráží teplo a rohlíky nebo chléb tak bude po určitou dobu v teple.

Čisté stříbro

Máte pocit, že vaše stříbro není v takové formě, jako tomu bylo při koupi? Po očištění jej skladujte ve šperkovnici! Předtím však jednotlivé kusy stříbra zabalte do alobalu. Díky tomu se zabrání nánosům nečistot, prachu a vůbec šperky budou vypadat jako právě vyčištěné.

Čisté hrnce

Potřebujete vyčistit hrnce a nemáte po ruce drátěnku nebo prostředky, které pomohou? Zmuchlaný kus alobalu vám dobře poslouží při drhnutí hrnců.

Ochrana matrace

Rodiče malých dětí dobře vědí, že se čas od času stane malá nehoda, která ráno zajistí převlékání postele a čištění matrace. Lze ji ochránit? Ano a nemusíte kupovat drahá nepromokavá prostěradla. Položte na matraci několik kusů alobalu, přikryjte ručníkem nebo plachtou a připevněte prostěradlo.

Ostré nůžky

Máte doma nůžky, které svou formu ztratili, a vám nezbývá nic jiného, než si pořídit nové? Nemusíte! Stačí použít alobal! Využijte několik kousků alobalu, naskládejte je na sebe, přeložte a začněte stříhat. Ideální je stříhat přibližně osm až desetkrát. A nůžky znovu začnou být ostré.

Čištění žehličky

Na žehličce se občas objevují nečistoty, které nevíte, jak odstranit? Stačí využít alobal! Přejeďte horkou žehličkou přes kus alobalu a všechny nečistoty budou pryč!

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno