Ájurvédský rituál převalování oleje v ústech: Pomáhá na migrény i zápach z úst

prevalovani oleje v ustech ajuverda

Oil pulling neboli převalování oleje v ústech je ájurvédský rituál, který má spoustu pozitivních přínosů pro zdraví. Tato metoda asi nebude úplně nejpříjemnější, přeci jen, chuť oleje v ústech nebude to pravé ořechové, na začátku vám to může být nepříjemné, ale časem si zvyknete. Někteří si možná říkají, jak přesně může pomoci na první pohled obyčejné převalování oleje v ústech. Tato metoda má však mnoho pozitivních přínosů na vaše zdraví.

Jak se metoda provádí?

Jde o metodu, která se provádí ráno nalačno. Nejlepší je před začátkem oškrábat jazyk, aby se z něj odstranily všechny nečistoty. Postačí vám k tomu klasická lžička. Vložte do úst polévkovou lžíci oleje a začněte převalovat v ústech. Jak? Je to podobné jako s ústní vodou. Olej postupem času řídne a mění se jeho barva i konzistence. Tato metoda se provádí 15 – 20 minut, ze začátku to může být nepříjemné, ale pokuste se vydržet.

Následně olej vyplivněte, nikdy nepolykejte!!! Jinak se všechny nečistoty a toxiny dostanou do těla. Vypláchněte ústa teplou vodou, znovu škrábejte jazyk a poté vyčistěte pořádně zuby. Při převalování oleje je možno použít v podstatě jakýkoliv olej, který je za studena lisovaný. Ideální je slunečnicový, kokosový nebo sezamový. Pořiďte si kvalitní olej, nejlépe v BIO kvalitě.

Snižuje zápach z úst

Vědci potvrzují, že převalování oleje v ústech může mít vliv na zápach z úst. Za zápachem z úst mohou stát bakterie, které se v ústech hromadí, a i když si zuby čistíte poctivě, někdy to nemusí stačit. Převalováním oleje v ústech se těchto bakterií zbavíte, odstraníte je z úst.

Působí proti onemocnění dásní, proti zánětu a krvácení

Za studena listovaný olej pomáhá preventivně chránit vaše zuby před onemocněním dásní, před zánětem nebo krvácením. Kromě jiného má také velmi dobré účinky na zubní plak, snaží se jej odstraňovat.

Odstraňuje toxiny z těla

V lidském těle se hromadí spousta toxinů, které mohou mít negativní vliv na vaše zdraví. Toxiny v těle způsobují záněty, ukládají se do tukových buněk a mohou působit řadu problémů. Když budete zkoušet tuto metodu, může olej vytáhnout z těla toxiny, je tedy ideální metodou k detoxikaci lidského těla.

Působí preventivně proti migrénám

Tím, že převalování oleje odstraňuje z těla toxiny a tím pádem slouží k detoxikaci celého těla, může pomoci snižovat riziko vzniku nevolností nebo migrén, působí tedy preventivně.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno