7 kroků k získání dokonale hladkých nohou

Léto v plném proudu a tak, kromě příjemných věcí, pravidelně saháte po žiletce či epilátoru a likvidujete chloupky. Ty se objevují s železnou pravidelností a musíte je likvidovat opravdu pravidelně, každých pár dní. Toužíte po dokonale hladkých nohou, které nenesou stopy podráždění? Takové holení nohou má svá pravidla, kterých je třeba se držet. Přinášíme několik kroků, které vám pomohou bezchybně oholit nohy.

1. Depilujte večer

Ať už holíte nohy nebo provádíte epilaci, pak by měla probíhat večer, než jdete spát. Pokožka tak získává čas, aby se mohla regenerovat a srovnat s tímto zásahem. Není také dobré, když čerstvě depilované nohy vystavujete slunci, počkejte přibližně dva dny.

2. „Bezbolestná“ epilace

Vytrhávání chloupků epilátorem není nic příjemného, ale jeho obrovskou výhodou je, že vydrží dva až čtyři týdny. Po oholení žiletkou stačí dva až tři dny a už se objevují mini chloupky. Před každým holením (epilátorem i holicím strojkem) je dobré nohy nahřát. Holte se během koupele nebo ihned po ní. Pokožka bude uvolněná a chloupky jdou lépe odstranit.

3. Červené pupínky

Po odstranění chloupků se mohou objevovat červené tečky, které budou pravděpodobně trochu svědit. Po holení použijte také krémy, ovšem pozor, ne tuhá tělová mléka nebo tělová másla. Nejlepší je sáhnout po speciálních emulzích po holení či krémech s uklidňujícím efektem.

4. Ostrá žiletka

Holíte-li se žiletkou, pak vždycky sáhněte po ostrém kousku. Žiletky na jedno použití opravdu použijte jen jednou, ne víckrát. Snadno se opotřebují a jsou-li tupé, pak se holení stává zdlouhavé a můžete se velmi snadno poškrábat.

5. Vyberte správný prostředek

Když dáváte přednost klasické žiletce, pak musíte pořídit správnou pěnu na holení. V žádném případě neholte nohy na sucho nebo za použití mýdla. To vysušuje, což při holení není to správné. V tom nejhorším případě (když vám dojde pěna na holení) použijte sprchový gel, ale jen výjimečně. Správná holicí pěna chloupky na holení připraví a stará se také o vaši pokožku, která bude hydratována a jemná. Sáhnout můžete po holicím gelu.

6. Holicí strojek oplachujte

To platí nejen pro žiletku, ale také pro epilátor. Žiletku v průběhu holení pravidelně oplachujte pod tekoucí vodou a epilátor, je-li vodotěsný, můžete také. Pokud vodotěsný není, pak jej očistěte jinak.

7. Po holení hydratujte

Oholená pokožka může být suchá, proto je nutno všechny nadbytečné chloupky z pokožky odstranit tekoucí vodou a osušit. Následně oholené místo natřete tím správným zklidňujícím krémem, skvělé jsou krémy po oholení či s uklidňujícím efektem.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno