6 tipů na rostliny do interiéru, když nemáte čas a dostatek světla

Dům se stává domovem díky drobnostem, které jej umí zútulnit a také zpříjemnit. Jednou z drobností jsou také rostliny. Ty umí dodat nejen příjemný vzhled, ale napomáhají také k tomu, že se cítíte dobře a lépe. Ne vždycky však rostliny můžete mít ve svém domě, protože některé potřebují spoustu péče, světla a vaše domácnost je orientována tak, že k vám slunce moc nesvítí. Co v takovém případě dělat?

Vybírejte správnou rostlinu

Žijete-li v malém bytě, kde není moc prostor na velké a bohaté květiny a rostliny, pak to neznamená, že se jich musíte nadobro vzdát. Stačí být jen kreativnější a přemýšlet nad tím, jakou rostlinu do svého interiéru zvolíte. Málo světla? Žádný problém, naštěstí pro vás existují rostliny, kterým postačí umělé světlo, které během dne hojně využíváte. Sáhněte po těchto osvědčených rostlinách a zútulněte si svou domácnost i vy!

Aglaonema proměnlivá

Nejde až tak úplně o rostlinu pro ty, kteří jsou v pěstování začátečníci, ale je ideální pro ty, kteří žijí hektickým životem a nemají mnoho času na to, aby se pravidelně starali o rostliny. Je také menšího vzrůstu, což se hodí do malých bytů a prostor. Péče o ní je velmi jednoduchá, postačí jí voda a to tehdy, kdy je na dotek suchá. Když zapomenete, nestane se nic. Umí vydržet dva až tři týdny.

Tchýnin jazyk

Jedna ze stálic mezi rostlinami, setkal se s ní snad už každý. Má tuhé, vzpřímené listy, které jsou tak trošku žíhané. Nepotřebuje moc péče, jednoduše zalít a tím je o ní postaráno. Její listy mohou být jedovaté, takže pozor na to.

Zamiokulkas

Hodně cestujete a nejste takřka celé dny doma? Stále hledáte rostlinu, která by vyžadovala minimum péče? Už hledat nemusíte, sáhněte po Zamiokulkasu. Má tmavě zelené listy, které vypadají podobně jako paprsky. Je tolerantní vůči suchu, takže když nejste pár dní doma a zapomenete jí zalít, může to přežít. Ve skutečnosti je možno jí zachránit ještě i poté, co opadají všechny listy, pokud jí dobře ošetříte.

Fitónie

Jde o nenáročnou pokojovou rostlinu, jejíž pěstování není složité, takže vhodné i pro začátečníky. Má ráda vodu, proto by její květináč neměl být nikdy suchý. Zalévat je dobré odstátou vodu, pokud není rostlina dobře zalévaná, listy zespoda žloutnou. Umí se však velmi rychle „vzpamatovat“, když jí dopřejete zálivku.

Monstera skvostná

Tropická popínavá rostlina, která se hodí do větších místností. Její listy vám nebudou až tak neznámé, protože jde o oblíbený motiv dekoru, najdete jej na talířích, oblečení, ložním prádle a podobně. Pro své bytí vyžaduje vodu. Má tendenci se rozpínat, takže je třeba s tímto počítat.

Dračinec obrovský

Neboli také dračí strom je rostlina s červenými okraji a je jednou z nejpopulárnějších rostlin. K péči mu opět postačí jen voda a může být umístěn také do tmavších částí bytu nebo domu.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno