Horoskop: 10 fascinujících věcí o listopadových dětech

Horoskopům a věštbám věří dnes spousta lidí. Horoskopy, když jsou sestaveny odborníky, mohou mít něco do sebe. Také vás někdy až překvapuje, jak dobře může sedět charakteristika jednotlivých znamení? A co teprve den a měsíc, ve kterém jste narozeni. To může skutečně mít velký význam na váš život. Jste z těch, kteří na to až tak úplně nevěří? Pak vás možná přesvědčí následující článek. V něm jsme se zaměřili na fascinující věci o listopadových dětech.

Jsou velmi dobrými přáteli

Lidé narození v listopadu údajně jsou velmi upřímnými a dobrými přáteli. Vědí, jak být dobrým přítelem a kamarádem pro druhé. Máte ve svém okolí někoho, koho považujete za dobrého přítele? Za nejlepšího přítele? Pak se možná i on narodil v listopadu.

Hoši leváci

Podle výzkumů z Německa jsou muži narozeni od listopadu do ledna, častěji leváci než ti muži, kteří se narodili v jiných měsících. A proč to tak je? Je to pravděpodobně kvůli vysoké hladině testosteronu. To může oddálit vývoj levé hemisféry, která způsobí, že se bude upřednostňovat levá ruka a vše s ní spojené.

Atletické dovednosti

Ačkoliv geny zde hrají velkou roli, vysoká hladina vitamínu D během těhotenství obecně připisuje predispozice k silnému postavení. Studie publikována v v International Journal of Sports Medicine se zaměřila na jedince, kteří se narodili na podzim, zejména v říjnu a listopadu. Tito lidé byli obecně rychlejší a fyzicky zdatnější.

Jejich kameny jsou citrin a topaz

Lidé, kteří své narozeniny slaví v listopadu, mají dva kameny dle svého znamení. Jde o citrin a topaz. Citrin je zlatavě žlutý a jde o kámen, který přináší a podporuje optimismus spolu s barevným krystalovým topazem. Ten je často k vidění v modrých odstínech. Oba kameny mají uklidňující účinky a pomáhají v lepší energii.

Nižší riziko některých nemocí

Podle průzkumu z Oxfordské univerzity mají listopadové děti nejnižší incidenci (nemocnost) roztroušené sklerózy. Studie dále také ukazují, že je méně pravděpodobné, že tyto děti budou mít v budoucnu problémy se srdcem nebo rakovinou plic.

Mají přitažlivou osobnost

Lidé narození v listopadu mají charisma. Někdo může říkat, že je to až tajemné, mysteriózní. Jejich charisma je přitažlivé a lidé se s nimi cítí dobře, vyhledávají jejich společnost. To je možná dalším důvodem, proč jsou tak dobrými přáteli.

Štíři nebo střelci

Listopadové děti narozeni do 21. listopadu jsou klasifikováni jako vášniví štíři. Děti narozeny od 22. listopadu až do konce měsíce jsou zase střelci. Štědré duše, které mají smysl pro humor. Obě znamení mají v sobě sílu a charakter.

Méně trpí depresemi

Podle výzkumů se u listopadových dětí objevují méně klinické deprese. Naproti tomu děti narozeny na jaře mají vyšší předpoklad k depresím.

Slavné tváře

Listopadové děti sdílejí svůj měsíc narození se slavnými a charismatickými lidmi, například s legendárním Leonardem DiCapriem, s herečkou Scarlett Johansson, Emmou Stone nebo s herci Ryanem Goslingem, Joshem Duhamelem nebo Matthewem McConaugheym.

Jejich květinou je chryzantéma

Jde o květinu, která je symbolem radosti a optimismem. Jsou velmi ceněny v japonské kultuře a okvětní lístek, který vložíte na dno sklenice od vína, vám poskytne dlouhý a zdravý život.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno