10 důvodů, proč může být sex bolestivý

bolest při sexu

Je spousta různých způsobů, jak můžete popsat sex. Pro někoho to může být hlavní naplnění vztahu, pro jiné je vzrušující, intimní, posilující. Může způsobovat mravenčení, neskutečně velké potěšení a na jeho konci vás může čekat orgasmus. Ne všichni však mají na sex takovýto názor. Někdo si sex spojuje se slovy jako bolest a to v mnoha ohledech. Když sex není příjemný nebo dokonce přináší bolest, důvodů může být velká spousta.

Zdravotní nebo psychický problém

Důvod, proč vás může sex bolet, může být psychického rázu nebo také fyzický problém. Jako bolest se zde označuje ostrá přímá bolest, bodání nebo nepříjemná tupá bolest. Záleží na tom, jaký je důvod problému. V dnešní době se už naštěstí o sexu baví otevřeně čím dál víc lidí, takže není problém bolestivý sex odhalit, zjistit příčinu a tu následně řešit. Přinášíme deset možných důvodů, proč je váš sex bolestivý.

1. Nedostatečná lubrikace

I když jsou ženské intimní partie samy o sobě dostatečnou lubrikací, někdy to prostě nemusí vyjít. Například v období kojení, při menopauze. Některé ženy trpí nedostatečnou lubrikací a to způsobuje bolesti u sexu. Můžete vyzkoušet delší předehru, kde se o tento proces postará vagina sama, nebo můžete přikročit k lubrikačním gelům.

2. Alergie na erotické hračky

Erotické hračky bývají poměrně častými pomocníky v ložnici, no ne všechny jsou pro zavádění do pochvy žen vhodné. Některé hračky mohou obsahovat různé chemikálie a látky, na které jsou ženy alergické. Cítíte-li během používání podráždění, pálení nebo jakoukoliv bolest, pak hračku už nepoužívejte.

3. Problémy při depilaci

Někdy můžete při depilaci použít nepříjemný vosk, na pokožce se objevují pupínky. Pokud se objevují pupínky v intimní části těla, může sex bolet a být velmi nepříjemný. Raději vyzkoušejte zklidňující sérum, kterým postiženou oblast natřete a vyčkejte, až se zahojí úplně.

4. Sexuální dysfunkce

Obecně se o tom nehovoří, ale některé ženy prožívají poruchu zvanou vaginismus. Co to znamená? Svaly v pánevní dutině se nedobrovolně stlačují a mohou působit bolest. Tato dysfunkce může být spojována s psychologickým traumatem (zneužíváním, znásilněním) nebo negativní zkušeností.

5. Použití špatných pozic

V sexu se má experimentovat, alespoň to hodně doporučují různé články či dokonce odborníci. Není to nic proti ničemu, existuje spousta poloh a možností. Nicméně to nemusí být pro každého. Některé ženy během sexu v nezvyklých polohách mohou cítit bolest. Pokud tomu tak je, uchylujte se k takovým polohám, které znáte, a dělají vám dobře.

6. Právě jste porodila

Porod je pro tělo i psychiku velká zátěž. Po porodu musíte být přirozeně opatrní. Pokud se vrátila chuť na sex, pak i tak bude chvíli trvat, než se vaše tělo vrátí do původního stavu, fyzické kondici i psychické pohodě. Ne nadarmo je hned po porodu šestinedělí a někteří lékaři jej doporučují dodržet.

7. Zdravotní komplikace

Mohou se objevovat nejrůznější infekce, jako kvasinková infekce, pohlavně přenosné choroby, cysta v těle, zánětlivé onemocnění a mnoho dalšího. Ochrana před infekcemi a pohlavně přenosnými chorobami je vědět, s kým spíte, nechat se testovat nebo používat kondom. Když se infekce objeví, je nutno ji vyléčit.

8. Příliš velký penis

Někdy může být mužská chlouba dostatečně velká, takže vás sex může nepříjemně bolet. Problém může být také v nedostatečném uvolnění, zkuste delší předehru, můžete zkoušet jednoduché sexuální polohy, pomalé pohyby a podobně.

9. Dlouhodobý půst

Někdy se to tak přihodí, že se objeví dlouhodobý půst v sexu. Když později dojde „na věc“ tak to může být nepříjemné nebo dokonce i bolet. Samozřejmě dlouhodobým půstem nemyslíme týden nebo dva, ale například dobu v řádech několika měsíců.

10. Panenství

První sex může být vždycky tak trochu nepohodlný, může být bolestivý. Je to věc, která odezní po prvním, maximálně druhém milování. Pokud přesto stále trpíte velkou bolestí, pak vyhledejte odborníka.

Diskuze k článku

Zadejte svůj komentář
Zadejte své jméno